Novak Đoković na Rolan Garosu

Prvi set je bio veoma neizvestan, gemovi su trajali dugo, bilo je brejkova na obe strane, a Španac je imao veliku šansu da povede, jer je servirao kod vođstva 6:5. Đoković je međutim uspeo da napravi brejk u ključnom momentu i kasnije osvoji set u taj-brejku.

U drugom setu viđena su čak po tri brejka na obe strane, pa je ponovo taj-brejk odlučivao. Đoković je poveo 4:1, ali je Španac zapretio osvajanjem četiri vezana poena. Dvostruki osvajača Rolan Garosa je ponovo bio najbolji kad je bilo najpotrebnije, nanizao je tri poena i poveo 2:0.

Između drugog i trećeg seta viđena je neprijatna scena, kad je deo publike zviždao Đokoviću jer je zatražio medicinski tajm-aut da bi dobio masažu butine. Srbin je sarkastičnom gestikulacijom rukom pozvao tad jeo publike da još jače zviždi i negoduje.

U trećem setu Đoković je konačno zaigrao na vrhunskom nivou i rutinski priveo meč kraju.

Rival Đokoviću u osmini finala biće pobednik meča između Poljaka Huberta Hurkača i Peruanca Huana Pabla Variljasa.

ĐOKOVIĆ - DAVIDOVIČ FOKINA 3:0 (7:6, 7:6, 6:2)

TREĆI SET:

6:2 - Tako je, Novače! Đoković je u osmini finala!

5:2 - Đoković bez greške. Sada ga samo jedan gem deli od pobede.

4:2 - Fokina se još uvek drži u meču, ali ima brejk zaostatka.

4:1 - Uz malo muke, evo još jednog gema za Srbina kome još dva nedostaju za plasman u osminu finala.

3:1 - Stiže Fokina do svog prvog gema u trećem setu.

3:0 - Evo je i potvrda brejka i Nole bez izgubljenog gema ide ka pobedi.

2:0 - Bravo, Nole! Evo odmah i brejka!

1:0 - Otvara Novak treći set sa sigurnim servis gemom.

DRUGI SET:

7:6 - Bravo, Nole! Đoković ponovo najbolji kada je najpotrebnije. Sada Novak ima veliku prednost.

6:6 - Spasao je Novak set loptu i ponovo ćemo gledati taj-brejk.

5:6 - Nestvarno šta se dešava. Đoković je propustio brejk šansu, a onda promašio ono što nikada ne promašuje i sada će morati da servira za ostanak u setu.

5:5 - Fokina sa nulom uzvraća Đokoviću i opet smo na nuli.

5:4 - Tako je, Nole! Novak upisuje i treći brejk u ovom setu i sada će servirati za 2:0 u setovima!

4:4 - Uzvraća Đoković i dolazi do laganog gema za novo izjednačenje.

3:4 - Sada potvrđuje brejk Fokina uz malo problema.

3:3 - Neverovatno! Đoković je došao do čak šeste duple greške i ponovo dozvolio brejk rivalu.

3:2 - Novi brejk Đokovića! Nole je sada taj koji se za sve pita u drugom setu!

2:2 - Evo i izjednačenja. Novak potvrđuje brejk!

1:2 - Odmah stiže odgovor! Vraća Đoković brejk!

0:2 - Evo i brejka, ali za Fokinu. Đoković duplom servis greškom donosi veliku prednost rivalu.

0:1 - Đoković je imao sjajnu priliku i čak tri brejk lopte, ali se Španac izvukao i došao do servis gema.

PRVI SET!

7:6 - TAKO JE! Posle mnogo borbe i preokreta Novak je uspeo da uzme prvi set i slavi u taj-brejku.

6:6 - Bravo! Najjači kad je najteže, Novak je odmah vratio brejk.

5:6 - Ovo nije dobro... Novak je imao tri duple greške, i sada rival servira za set.

5:5 - Puca na terenu! Mogao je Nole do seta i brejka, ali je rival bio najbolji kad je bilo najpotrebnije.

5:4 - Velika je ovo borba bila, namučio se Nole, ali je stigao do gema.

4:4 -  Fokina je u ovom gemu imao veliku pomoć vetra.

4:3 - Novak Đoković polako preuzima inicijativu.

3:3 - Nole se odmah vratio, uspeo je da vrati brejk.

3:3 - Dobro igra Fokina, uzeo je servis naše asu.

2:2 - Vodi se velika borba na terenu.

14.54 - Arina Sabalenka je pobedila Rahimovu ubedljivo sa 6:2, 6:2, pa će tako Novak uskoro da izađe na teren.

14.45 - Dok čeka da izađe na teren, Nole ima posebnu pripremu pred meč sa Špancem.

13.45 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču trećeg kola Rolan Garosa između Fokine i Đokovića.