SRBINU PRIPAO MARATON U MAJAMIJU Kecmanović posle drame srušio Francuza

Kecmanović je posle velike borbe i 166 minuta igre pobedio 78. igrača sveta, Francuza Iga Ambera, 6:4, 6:7 (5), 7:6 (3).

Srpski teniser će u trećem kolu igrati protiv Rusa Andreja Rubljova, koji je savladao Amerikanca Džefrija Džona Volfa 7:6 (7:3), 6:4. Srbin i Rus su odigrali samo jedan meč u karijeri i to 2020. na turniru u Dohi, a slavio je Rubljov 6:3, 6:1.

U prvom setu viđena je velika borba, a Kecmanović je u sedmom gemu napravio brejk. Srpski teniser je potom održavao prednost od dva gema i prvi set je dobio rezultatom 6:4.

Kecmanović je u sedmom gemu drugog seta napravio brejk, ali je Francuz odmah uzvratio ribrejkom. Pobednik drugog seta odlučen je u taj-brejku, koji je pripao Francuzu rezultatom 7:5. U trećem setu viđena je velika borba. Igralo se gem za gem, pobednik seta, a ujedno i meča odlučen je taj-brejku, koji je pripao Kecmanoviću rezultatom 7:3.

Masters u Majamiju se igra za nagradni fond od 8,8 miliona dolara.