ISKUSTVO PRESUDILO Vavrinka prejak za Kecmanovića na startu Indijan Velsa
EPA-EFE/JOHN G MABANGLO

Imao je naš teniser sjajnu šansu u prvom setu, ali je prokockao priliku da dobije taj deo igre, pa je meč otišao u drugom smeru.

Odluka u prvom setu pala je u taj-brejku. Kecmanović je imao tri set lopte, ali nažalost nijednu nije iskoristio. S druge strane, Švajcarac prvu šansu realizovao, dobio set i poveo sa 1:0 meču.  Ima Sten 37 godina, ali se ne predaje, ne želi u penziju i trenutno igra u sjajnoj formi.

NEMA NOVAKA, PA ŠTA Amerikanac rekao nešto što se neće dopasti Đokovićevim navijačima

U drugom setu je Vavrinka imao mnogo lakši posao potiv Srbina. Gubitak seta uticao je na našeg tenisera, koji u drugom delu igre nije imao ni priliku da oduzme servis iskusnom rivalu. Sten je odlučujući brejk napravio u devetom gemu, kada je poveo 5:4, a meč loptu je iskoristio pošto je osvojio gem na svoj servis bez izgubljenog poena.

Stena Vavrinku u trećem kolu Indijan Velsa očekuje duel sa Holgerom Runeom koji je pobedio Mekenzija Mekdonalda u dva seta - 7:5, 6:3. Našem Miomiru sledi priprema za masters u Majamiju.