KRAJINOVIĆ POBEDIO KARACEVA POSLE DRAME Srpski igrač spasao tri meč lopte i prošao u osminu finala
EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Srpski teniser je posle velike borbe savladao Aslana Karaceva sa 3:6, 7:6 (7), 6:2. I to pošto je spasao tri meč lopte u drugom setu.

Rus je zapravo bolje počeo meč, pa je uz brejk poveo 4:1. Brzo se igralo u nastavku, pa je rano stečenu prednost Karacev pretvorio u set.

Razvijala se borba u nastavku, duže su trajali gemovi. Imao je Krajinović svojih šansi, ali nije uspevao da oduzme servis protivniku. Na kraju je odlučio tajbrejk, u kojem je Karacev imao čak tri meč lopte. Ipak, uspeo je da ostane u igri Krajinović, a onda preokretom dođe do seta.

LETOVI SU NAM OTKAZANI Srpska teniserka zarobljena u Turskoj za Alo! o drami kroz koju prolazi

Psihološka prednost bila je na strani srpskog tenisera u nastavku. Agresivnije je igrao Filip, pa je uz brejk poveo 2:1. Još jednom je potom oduzeo servis protivniku i priveo meč kraju.

Rival u osmini finala biće mu pobednik duela Benžaman Bonzi – Lorenco Sonego.