VAŽNA POBEDA Olga Danilović korak bliže cilju

Meč je trajao 77 minuta. Srpska teniserka je povela 2:0 na startu prvog seta, a onda je u sedmom gemu napravila novi brejk i lako je osvojila ovaj deo meča da 6:2.

Danilovićevoj je u drugom setu bio dovoljan jedan brejk da dođe do pobede.

Danilovićeva će u drugom kolu kvalifikacija igrati protiv grčke teniserke Despine Papamičali, koja je 158. na WTA listi.

Natalija Stevanović nije uspela da se plasira u drugo kolo kvalifikacija za Australijan open, pošto je jutros poražena do Čehinje Brende Fruhvirtove 6:0, 7:6 (7:0).

Čehinja je prvi set osvojila bez izgubljenog gema. Fruhvirtova je u drugom setu povela 4:1, a onda je prvi vođstvu od 5:3 imala tri meč lopte. Stevanovićeva je napravila preokret i povela 6:5.

Naša teniserka je u 12. gemu propustila šest set lopti,  Čehinja je uspela da izjednači na 6:6, a onda je ubedljivo dobila taj-brejk sa 7:0.
Australijan open će biti odigran od 16. do 29. januara.