POBEDA ZA KRAJ Bledo izdanje Nadala i trijumf protiv Ruda za završetak učešća u Torinu
AP Photo/Michel Euler

Španski teniser Rafael Nadal ostvario je trijumf na kraju grupne faze završnog Mastersa u Torinu savladavši Kaspera Ruda sa 7:5, 7:5, ali se i pored ove pobede ranije oprostio od mogućeg prolaska u polufinale turnira.

Nakon što je pretrpeo poraze od Tejlora Frica i Feliksa Ože Aliasima, Španac je izašao protiv Ruda bez rezultatskog, ali sa mnogo drugih motiva koji bi trebalo da mu posluže za dizanje morala.

MASNO JE SLAGAO? Alkaraz tvrdi da je navijao za Rafu i pored borbe za prvo mesto

Niz od četiri vezana neuspeha prekinut je nakon sat i 44 minuta, u dva seta koja su identično trajala.

I ne samo to, već su oba brejka padala u 12. gemu, tako da je Nadal pokazao da i dalje ima mentalnu snagu da slomi jakog protivnika kao što je četvrti teniser sveta.

Ipak, Rud je i pre ovoga obezbedio polufinale završnog Mastersa, a sada samo čeka svog protivnika iz druge grupe gde se nalazi Novak Đoković.