USPEŠAN POČETAK ODBRANE TITULE Novaku prija Pariz, ne tako lagan meč protiv Amerikanca za plasman u treće kolo
EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo mastersa u Parizu.

Novak je u meču 2. kola savladao Amerikanca Maksima Kresija sa 2:0 (7:6, 6:4). Meč je trajao 103 minuta.

Novak će igrati protiv boljeg iz meča Hačanov - Hisler u trećem kolu.

Prvi set je rešen tek u taj-brejku. Đoković je odlično servirao i pet od šest servis gemova dobio sa nulom, ali je i Kresi odlično servirao. U taj-brejku je Novak potpuno dominirao i dobio ga sa 7:1.

Slično je krenuo i drugi set, sve do 4:4 nije bilo brejka. A onda se desilo ono što se čekalo 100 minuta. Đoković je oduzeo servis Amerikancu rođenom u Parizu, a zatim u narednom rutinski odservirao za konačnu pobedu.

Đoković je izgubio samo šest poena na svoj servis.

Đoković, koji je trenutno sedmi na ATP listi, brani titulu u Bersiju. Novak je 15 puta učestvovao na mastersu u Parizu i šest puta je podigao pehar. Novak je poslednji poraz u Bersiju doživeo 2018. godine.

Novak, pored sedme titule u Bersiju, juri 91. titulu u karijeri i 39. masters trofej.

ĐOKOVIĆ - KRESI 2:0 (7:6, 6:4)

Drugi set:

6:4 - Novak je u trećem kolu mastersa u Parizu!

5:4 - Pravi brejk Novak i serviraće za meč!

4:4 - Sa nulom dobija Novak gem, pa će Kresi servirati za novu prednost

3:4 - Izgleda da je nova drama kao i u prvom setu na vidiku

3:3 - Uzvraća i Đoković istom merom, ne dozvoljava rivalu ni da pomisli na brejk lopte

2:3 - Nema predaje, Amerikanac osvaja i novi servis gem

2:2 - Novak dobija lako naredni servis gem, za sada nema velikih uzbuđenja na servise rivala

1:2 - Amerikanac ne posustaje, dobija i drugi servis gem u drugom setu

1:1 - Novak uzvraća osvojenim servis gemom i poravnava rezultat

0:1 - Uzima Amerikanac prvi gem u drugom setu. Novak nije uspeo da iskoristi jednu brejk loptu

Prvi set:

7:6 - Samo jedan poen je prepustio Đoković Kresiju u taj-brejku i došao do prvog seta!

5:1 - Još jedan mini brejk pravi Novak i vrlo je blizu osvaja prvog seta!

4:1 - Potvrđuje ga Đoković!

2:1 - Mini brejk pravi Novak!

6:6 - Gledaćemo taj-brejk u prvom setu!

6:5 - Novak dolazi do novog gema i sada će ponovo Kresi servirati za ostanak u prvom setu!

5:5 - Ne posustaje nimalo Kresi! Uspeva da uzme gem i ostane u prvom setu

5:4 - Ali nije prethodni gem uzdrmao Novaka. Mnogo puta je Nole pokazao u karijeri da je psihički stabilan kada god bi propustio prilike, tako je bilo i sada, smireno je odigrao naredni gem i došao na korak od prvog seta!

4:4 - Kakav gem! Mučio se Kresi na svoj servis, Đoković je imao čak tri brejk lopte, ali nijednu nije uspeo da iskoristi, pa je tako ponovo nerešeno

4:3 - Ponovo bez problema dolazi Novak do gema

3:3 - Pronašao je ritam servisa Kresi. Za razliku od prvog gema u kom je imao problema na svoj servis, u naredna dva nije imao problema i poravnava rezultat u prvom setu

3:2 - Nema nameru Đoković da zakomplikuje bar malo svoje servis gemove. Treći u nizu koji osvaja bez muke

2:2 - Nije imao mnogo prilika Novak u ovom servis gemu Kresija. Jako dobro je servirao visoki Amerikanac i lako došao do novog poravnanja rezultata

2:1 - Nema problema Nole na svoj servis, bez izgubljenog gema dobija i svoj drugi servis gem

1:1 - Dosta muka je imao Kresi na početku svog servis gema, ali nije dozvolio Novaku nijednu brejk loptu i izjednačio rezultat

1:0 - Prilično lako Novak dolazi do prvog gema u meču i to na svoj servis. Sa nulom je to uspeo da uradi i odmah stavio Amerikancu do znanja ko je favorit u ovom meču.