RUS SIGURAN Rubljov u polufinalu Hihona
AP Photo/Eduardo Munoz Alvarez

On je pobedio 15. tenisera sveta Španca Pabla Karenja Buste posle tri seta, 4:6, 6:3, 7:6. Rinderknek, 56. teniser sveta, pobedio je posle tri sata i sedam minuta.

Karenjo Busta je u sedmom gemu prvog seta oduzeo servis protivniku, prednost brejka je sačuvao do kraja i poveo u meču. Francuz je uzvratio, drugi set dobio je zahvaljujući brejku u drugom gemu.

U trećem setu nije bilo brejka, a u 10. gemu Španac je uspeo da spasi dve meč lopte.

Odigran je taj-brejk, Karenjo Busta nije uspeo da iskoristi sedam meč lopti, a Rinderknek je iskoristio šestu i sa 18:16 se plasirao u polufinale.

On će igrati protiv boljeg iz duela večerašnjeg meča izmedju Britanca Endija Mareja i Amerikanca Sebastijana Korde.

U polufinale se plasirao i ruski teniser Andrej Rubljov, pobedom protiv Amerikanca Tomija Pola 7:5, 6:3.

On je tri puta oduzeo servis Polu, koji je napravio jedan brejk.

Prvi nosilac Rubljov će u subotu u polufinalu igrati protiv Austrijanca Dominika Tima.