NOLE U NOVOM FINALU Đoković uz malo muke u drugom setu, savladao Rusa i boriće se za trofej u Tel Avivu
EPA-EFE/ABIR SULTAN

Najbolji srpski teniser Novak Ðoković plasirao se u finale turnira u Tel Avivu, pošto je večeras savladao Rusa Romana Safijulina 6:1, 7:6 (7:3).

Ðoković je odigrao sjajan prvi set, Rus je pružio jači otpor u drugom, napravio "ribrejk" na 5:4 kada je srpski as servirao za meč, ali je poklekao u taj-brejku.

Ðokovićev rival u borbi za trofej biće pobednik drugog polufinala između Hrvata Marina Čilića i Francuza Konstanta Lesijena.

Turnir u Tel Avivu, iz serije 250, igra se za nagradni fond od 949.475 dolara.

ĐOKOVIĆ - SAFIJULIN 2:0 (6:1, 7:6)

Drugi set:

7:6 - Sve je gotovo! Novak je ipak kroz taj-brejk uspeo da se domogne finala u Tel Avivu!

4:1 - Novak ima lepu prednost u taj brejku, napravio je dupli mini brejk!

6:6 - Taj brejk će odlučiti da li Novak ide u finale ili ćemo gledati dramu u ovom meču!

5:6 - Potpuno neverovatno, ali Rus sada vodi, pa će Novak morati da servira za ostanak u setu i za taj-brejk!

5:5 - Vraća odmah brejk Rus u drugom setu! Neverovatno, ali Novak nije uspeo da završi posao!

5:4 - Nole pravi brejk i serviraće za meč!

4:4 - Sada bez ikakvih problema Novak dolazi do novog servis gema.

3:4 - Ne popušta Rus sa servisima u drugom setu. Za sada uspeva da pruži otpor Novaku za razliku od prvog seta.

3:3 - Težak gem za Novaka! Po prvi put se Srbin suočavao sa brejk loptama, spasao je obe i uspeo da izjednači u gemovima.

2:3 - Odličan otpor Rusa u drugom setu. Ne predaje se Safijulin i uzima i treći gem na svoj servis.

2:2 - Malo više se muči Novak na startu drugog seta, ali ipak lagano dolazi do gemova i ne dopušta rivalu nijednu brejk loptu.

1:2 - Bolja igra Rusa u drugom setu. Uzeo je i drugi gem na svoj servis u nastavku meča.

1:1 - Uzvraća Novak istom merom i brzo izjednačava rezultat u drugom setu.

0:1 - Posle osam minuta igre u prvom gemu drugog seta, uspeo je Safijulin da konačno povede u ovom meču.

Prvi set:

6:1 - Nole rutinski dolazi do prvog seta! Protivnik nije imao nikakve šanse!

5:1 - Konačno se upisao na semafor i mladi Rus! Uspeo je nekako da dođe do gema pa će sada Srbin servirati za osvajanje prvog seta.

5:0 - Sa nulom potvrđuje Novak brejk prednosti i na korak je od osvajanja prvog seta!

4:0 - Đoković ekspres! Srbin zadaje muke Rusu koji ne zna šta ga je snašlo i pravi novi brejk, koristi petu brejk priliku i sada već dolazi do, čini se nedostižne prednosti u prvom setu!

3:0 - Ekspresan početak meča za srpskog tenisera. Nole prilično lako potvrđuje brejk prednosti i sigurno ide ka osvajanju prvog seta.

2:0 - Kakav katastrofalan gem za Safijulina! Novak sa nulom uzima servis gem protivnika i odmah dolazi do brejka prednosti!

1:0 - Dolazi Novak do prvog gema na svoj servis. Vezao je tri poena, došao do 40:0, onda dopustio Rusu da osvoji dva, ali onda odigrao sigurno za početnu prednost.

18.30 - Đoković pričao o svom narednom protivniku:

-Biće to nas prvi meč. Gledao sam ga danas, igrao je bez greške, bio je dominantan. To je ruska škola tenisa, blizu linije, agresivno, kao Safin, Kafeljnikov, Medvedev sada. Ima odličan servis i igru sa osnovne linije. Ovo je godina njegovog proboja. Nema mnogo da izgubi sutra. Ne igram ni ja loše. Neka pobedi bolji - zaključio je Novak.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen polufinalnom okršaju na turniru u Tel Avivu između Novaka Đokovića i Rusa Romana Safijulina. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz glavnog grada Izraela.