SRBIJA PRED ELIMINACIJOM Kecmanović izgubio od Alijasima, četvrtfinale praktično nemoguća misija
EPA-EFE/BIEL ALINO

Bolji od njega je bio Feliks Ože Alijasim rezultatom 2:0 (6:3, 6:4) za sat i 16 minuta igre.

Kanađaninu je u prvom setu bio neophodan samo jedan brejk, dok je Kecmanović imao svoje prilike da se vrati, ali ih nije iskoristio.

Drugi set je bio nešto neizvesniji sve do sedmog gema kada je naš predstavnik poklekao i prepustio svoj servis protivniku što ovaj koristi i ujedno na taj način je obezbedio svojoj selekciji učešće na završnom turniru u Malagi od 22. do 27. Novembra.

Prethodno je bođstvo Srbiji ekspresno doneo Laslo Ðere, koji je rivalu iz Kanade Gabrijelu Dijalou prepustio svega četiri gema i savladao ga sa 6:2, 6:2 posle sat i sedam minuta igre.

BITKA ZA ČETVRTFINALE Đere doneo prednost Srbiji protiv Kanade

Kako bi Srbija prošla u četvrtfinale Dejvis kupa, naš dubl par koji bi trebalo da čine Filip Krajinović i Miomir Kecmanović mora da pobedi protiv Vasekoa Pospišila i Feliksa Ožea-Alijasima. Uz to, Koreanci bi morali da savladaju Španiju, što je teško zamislivo.

Ukoliko kanadski dubl slavi, onda će severnoamerička reprezentacija u narednu fazu kao prvoplasirana.