NIŠTA OD DUELA SA NADALOM Kecmanovića izbacio veteran - Srbija ostala bez predstavnika na US openu
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Kecmanovića je u drugom kolu pobedio Francuz Rišar Gaske - 6:2, 6:4, 4:6, 6:4, nakon dva sata i 50 minuta igre.

Srbija je ovim porazom ostala bez predstavnika u muškom singlu na poslednjem grend slemu u sezoni, pošto su prethodno eliminisani Dušan Lajović, Filip Krajinović i Laslo Đere.

Odigrao je Kecmanović dosta skroman meč za svoje standarde i relativno lako izgubio od 36-godišnjeg francuskog tenisera.

(UŽIVO) US OPEN ČETVRTI DAN Kecmanović na terenu, ko o čemu - Rafa o povredi, Medvedev pričao o Novaku i sve iznenadio

Odmah na startu Miomir je pretrpeo brejk, da bi u finišu seta još jednom izgubio svoj servis.

Početak drugog seta bio je sličan prvom. Ponovo je rani brejk napravio Gaske, uspeo je Kecmanović da uzvrati u finišu, ali je onda još jednom izgubio servis gem, pa je Francuz relativno lako poveo sa 2:0.

Trgao se Kecmanović u nastavku i dobio treći set sa 6:4, ali više od toga nije mogao, iako je prvi došao do brejka u četvrtom setu. Vodio je srpski teniser 3:2 uz brejk, ali je od narednih pet gemova dobio samo jedan, pa se tako Gaske plasirao u treće kolo gde će mu rival biti Rafael Nadal koji je u četiri seta pobedio Fabija Fonjinija.