ZNAČI SAMO MORAM DA SE PRETVARAM DA PIŠKIM? Norvežanin dobio opomenu od sudije, tražio pauzu za WC ali nije otišao
EPA-EFE/ANDY RAIN

Meč osmine finala je prekinut zbog kiše, prvi set dobio je Roberto Bautista Agut sa 7:6, drugi je pripao Rudu sa 7:6, a onda je Španac uzeo prvi gem trećeg seta, bez brejka.

Kada je trebalo da počne drugi set, Norvežanin je dobio opomenu od sudije zbog nesportskog ponašanja. Navodi se da je Rud tražio pauzu da bi otišao u toalet, ali nije otišao tamo. Umesto toga, samo se presvukao.

Ovako je tekao razgovor između sudije i Kaspera Ruda.

Sudija: Moraš i ti u toalet. To je pravilo.

Kasper Rud: Ako moram da se presvučem samo, šta da radim, da to uradim na terenu?

Sudija: Idete oboje. To se zove pauza za toalet. Pravilo ide pod „pravilo pauze u kupatilu“, možete se presvući na terenu, ali morate i u toalet.

Kasper Rud: Znači samo moram da se pretvaram da piškim?

Sudija: Da, moraš u toalet, kad kažeš da ideš u toalet. Da, i to potpada pod pravilo "pauza u kupatilu".

Kasper Rud: Dakle, sledeći put kada budem "lažirao" odlazak u toalet?

Sudija: To je tvoja stvar, ali kad ne odeš tamo moram da te upozorim.

Kasper Rud: A upozorenje je kazna od 3.000 dolara ili tako nešto?

Sudija: Nemam pojma o tome.

Međunarodna teniska federacija (ATP) je prošle godine promenila pravilo toaleta za muškarce tako da imate priliku da odete u toalet samo jednom tokom meča. To se mora desiti između setova i ne sme trajati duže od tri minuta.