NOVAK IZGUBIO SET, PA SE RAZGOROPADIO Đoković zaustavio holandsko "čudo" i plasirao se u četvrtfinale Vimbldona
AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Đoković je u četrtom kolu Vimbldona pobedio Tima van Rajthovena - 6:2, 4:6, 6:1, 6:2, nakon dva sata i 39 minuta igre.

Očekivalo se da Holanđanin namuči Novaka i to se dogodilo, ali samo u drugom i dobrim delom prvog seta, premda to rezultat ne pokazuje.

Odlično je Đoković otvorio meč i odmah napravio brejk. Van Rajthoven je imao nekoliko prilika da se vrati, ali ih nije iskoristio što je aktuelni šampion znao da kazni.

U drugom setu je viđena velika borba, a ključni trenutak dogodio se u sedmom gemu, kada je Novak pretrpeo brejk. Imao je u finišu seta četiri brejk lopte, ali ih nije realizovao, pa je holandski teniser izjednačio.

A, onda je viđen čas tenisa u izvedbi Novaka Đokovića.

Blistao je srpski teniser, crtao na terenu i postavio stvari na svoje mesto.

Lako je moglo da se desi da dobije set "sa nulom", ali se Van Rajthoven izvukao i "upisao" na semafor.

Sličan razvoj situacije viđen je i u četvrtom setu.

Nije Novak dao ni promil šanse Timu i uspeo je da meč završi pre 23 časa po lokalnom, odnosno po ponoći po našem vremenu, u Londonu sledi policijski čas i tenis posle toga ne može da se igra.

Đokovićev protivnik u četvrtfinalu biće Janik Siner koji je u četiri seta eliminisao Karlosa Alkaraza.

Đoković - Van Rajthoven 6:2, 4:6, 6:1, 5:2

Četvrti set:

6:2 - Kraaaj! Impresivna partija Đokovća u trećem i četvrtom setu!

5:2 - Breeeejk! Strašan tenis igra Đoković i sada je na gem od pobede.

4:2 - Nešto nervozniji gem Đokovića, ali brejk prednosti je i dalje tu.

3:2 - Imao je Novak šansu da dotuče sada rivala, došao je do brejk lopte, ali je nekako olako protraćio i Van Rajthoven je ostao u igri.

3:1 - Ne dozvoljava Novak Van Rajthovenu da se vrati u igru.

2:1 - Evo napokon gema za Holanđanina.

2:0 - Đoković ne staje i rutinski potvrđuje brejk.

1:0 - Breeejk! Novak nastavlja tamo gde je stao u trećem setu. Sjajno igra i odmah pravi brejk!

Treći set:

6:1 - Novi impresivan servis gem Đokovića. Sjajan tenis srpskog tenisera u trećem setu!

5:1 - Šteta! Imao je Đoković tri set lopte, ali se Tim izvukao pre svega dobrim servisima. Propala je prilika da i Holanđanina počasti "krompirom".

5:0 - Brutalan tenis Đokovića, na gem je od seta.

4:0 - Breeeejk! Sjajna igra Novaka u trećem setu. Propustio je prvu, ali ne i drugu brejk loptu.

3:0 - Tako se potvrđuje brejk. Gem sa nulom za Novaka!

2:0 - Breeejk! Odigrao je Đoković fenomenalan bekhend pasing šot i došao do brejk lopte. Sačekao je grešku rivala i sjajno započeo treći set.

1:0 - Siguran gem za Đokovića na startu trećeg seta.

Drugi set:

4:6 - Šok! Nole je izgubio drugi set.

4:5 - Ne predaje se Nole bez borbe. Sada mu je ostao teži deo posla.

3:5 - Opustio je ruku Holanđanin, na korak je od osvajanja drugog seta.

3:4 - Ovo nije dobro... Rival dolazi do brejka. Vratio je Novak svašta u ovom gemu, ali je rival bio odličan.

3:3 - Oba igrača drže svoj servis na startu drugog seta.

3:2 - Đoković sve lakše dobija gemove na svoj servis.

2:2 - Bio je Nole blizu ali nije uspeo da stigne do brejka

2:1 - Bez izguljenog poena, Đoković je odličan. Prvi put na meču u svom gemu nije prepustio rivalu poen.

1:1 - I Rajthoven je dobar na svom servisu.

1:0 - Dva asa Đokovića za lep početak drugog seta

- Novak prvi servira

6:2 - Tako je! Uzeo je prvi set Nole, probudio se Srbin.

5:2 - Nije bilo lako, opet je rival imao brejk loptu, ali je Nole ponovo sve rešio u svoju korist.

NOVAK IZGUBIO SET, PA SE RAZGOROPADIO Đoković zaustavio holandsko

EPA-EFE/NEIL HALL EDITORIAL

4:2 - Ponovo bez izgubljenog poena Rajthoven uzima gem.

4:1 - Dobro servira Nole, za lagani servis gem.

- Izvrnuo je Nole zglob, ali je odmah nastavio da igra.

3:1 - Evo i prvog gema za Holanđanina, i to bez izgubljnog poena.

3:0 - Nije bilo lako! Imao je rival dve brejk lopte, na kraju je Nole uspeo da odbije napad, i to uz svoj prepoznatljivi urlik.

2:0 - Tako je! Početak iz snova, Novak je odmah uzeo brejk. Da pokaže rivalu ko je glavni.

1:0 - Dobar početak našeg asa, lagano je uzeo prvi gem, vidi se da je motivisan.

21.01 - Počelo je!

20.56 - Nole izlazi na teren:

20.45 - Nole će svoj meč igrati pod krovom!

20.43 -  Kraj za Alkaraza! Mladi Španac je pao u meču protiv Sinera - izgubio je sa 3:1 u setovima. Nole će iskoro na teren.

AP Photo/Jean-Francois Badias

20.11 - Brejk za Sinera - vodi sada sa 3:1 u četvrtom setu.

19.42 - Alkaraz je posle drame dobio treći set, dodatno se pomera početak Noletovog meča.

19.05 - Odužilo se, Novak neće još na teren.

18.55 - Bio je ovo zaniljiv dan. Novak se šalio sa Rodžerom Federerom, o čemu je reč pogledajte OVDE.

18.42 - Novak ća na teren posle meča Sinera i Alkaraza, trenutno Siner vodi sa 2:0 u ovom susretu.

DA LI JE OVO REALNO? Svi su u šoku: Vimbldon umesto Novaka izabrao pajaca?

18.41 - Šta se danas sve dešavalo na Vimbldonu pogledajte OVDE.

18.40 - Dobro veče i dobro došli na naš blog posvećen meču Novaka Đokovića i Van Rajthovena. Ovo je njihov prvi susret do sada.