ŠAMPIONSKA PARTIJA NOVAKA Branilac titule počistio Kecmanovića u tri seta, sledi meč osmine finala sa teniskim čudom iz Holandije
EPA-EFE/NEIL HALL EDITORIAL

Prvi nosilac Vimbldona Novak Đoković fenomenalnom igrom savladao je Miomira Kecmanovića rezultatom 3:0 (6:0, 6:3, 6:4).

Time se Đoković plasirao u osminu finala turnira koji je osvajao sedam puta u karijeri i tamo će se sastati sa Holanđaninom Timom van Rijtovenom.

Ne pamti se da je Novak odigrao tako dobar set, kao što je bio prvi u ovom susretu. Za samo 24 minuta je počistio sunarodnika sa čuvene vimbldonske trave.

Od starta meča je Kecmanović delovao kao da je u grču.

Ipak, Miša se malo opustio u nastavku, pustio je ruku. Stigao je do 3:3, ali je Novak u nastavku uspeo da mu slomije otpor i osvoji taj period igre sa 6:3.

Novak je po istom receptu nastavio da melje Mišu i u trećem setu, te je ekspresno došao do dva brejka razlike i vođstva od 5:2.

Servirao je za meč, ali ga je sunarodnik iznenadio i napravio brejk, a potom i odservirao za 5:4.

Ali, više od toga Kecmanović nije mogao i Đoković je vrlo rutinski i na iskustvo dobio gem za plasman u osminu finala.

Tamo ga čeka Holanđanin Tim van Rajthoven.

ĐOKOVIĆ - KECMANOVIĆ 2:0 (6:0, 6:3, 6:4)

6:4 - Novak ide u osminu finala!

5:4 - Đoković će morati po drugi put da servira za meč

5:3 - Konačno je uspeo da oduzme servis Novaku Kecmanović, ali izgleda da će to biti kasno.

5:2 - Novi brejk za Novaka, sada će servirati za meč!

4:2 - Lagani novi servis gem za Đokovića

3:2 - Sa nulom dobija svoj gem Kecmanović, međutim Novak je taj koji ima brejk

3:1 - Potvrdio je Novak brejk, grabi ka osmini finala

2:1 - Breeejk! Novak oduzima Kecmanoviću servis! Sada ima sve u svojim rukama

1:1 - Ponovo lako Novak osvaja svoj servis gem. Kecmanović bez šansi za sada na Novakove servise.

1:0 - Skoro deset minuta je trajao gem na početku trećeg seta. Ali, uz spasenu brejk loptu, Kecmanović je uspeo da dođe do uvodnog gema, u kom je napravio pet direktnih poena koliko nije napravio za čitav prethodni set.

Treći set:

6:3 - Osvaja Novak drugi set!

5:3 - Novi brejk za Novaka! Đoković će sada servirati za drugi set!

4:3 - Novak rutinski servira. Došao je bez ikakvih problema do novog gema.

3:3 - Strašno težak gem za Miomira Kecmanovića. Spasao je dve brejk lopte i uspeo da poravna rezultat u drugom setu.

3:2 - Sa nulom Đoković osvaja novi servis gem. Kecmanović prosto nema pravu priliku da napravi brejk.

2:2 - Dobar gem je odigrao Kecmanović i uspeo da dođe do još jednog gema.

2:1 - Drugi as odservirao je Novak u meču. Tako je došao do novog laganog gema na svoj servis.

1:1 - Konačno je uspeo Kecmanović da dođe do prvog gema! To je publika znala i te kako da nagradi gromoglasnim aplauzom.

1:0 - Nastavlja Novak tamo gde je stao u prvom setu. Osvaja novi servis gem i na startu drugog.

Prvi set:

6:0 - Brutalni Novak osvaja prvi set! Nije nijedan gem dozvolio Kecmanoviću!

5:0 - Nema milosti za sada Novak. Još jedan gem dobija u nizu i na korak je od rutinskog osvajanja prvog seta.

4:0 - Furiozni Novak! Pravi još brejk! Vrlo je blizu osvajanja seta. Kecmanović bez rešenja za sada.

3:0 - Novak je spasao tri vezane brejk lopte dobrim servisima i nije dozvolio Kecmanoviću da odmah uzvrati ribrejkom.

2:0 - Brejk! Već na početku meča Đoković pravi brejk. Promašio je tri forhenda Kecmanović i izgubio svoj servis.

1:0 - Novak osvaja uvodni servis gem bez većih problema

15.49 - Ons Žaber pobedila je Francuskinju Pari sa 2:0, pa se uskoro očekuje izlazak na Centralni teren Novaka Đokovića i Miomira Kecmanovića.

15.11 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču trećeg kola Vimbldona između Novaka Đokovića i Miomira Kecmanovića. Uz alo.rs pratite uživo iz minuta u minut najnovija dešavanja iz Londona.