GRK SE NIJE NI OZNOJIO Cicipas "preslišao" Amerikanca pa zakazao "derbi" sa Kirjosom
EPA-EFE/ATIENZA

Po setovima je bilo 6:2, 6:3, 7:5 u korist četvrtog nosioca na ovogodišnjem izdanju VImbldona.

Cicipasa u trećem kolu očekuje duel protiv Nika Kirjosa koji je posle sjajne igre u drugom kolu eliminisao Filipa Krajinovića.

Cicipas je tokom čitavog toka ovog meča bio bolji rival, što se svakako i očekivalo.

Posebno je bio dominantan u prvom setu, gde je napravio dva brejka prednosti i sa 6:2 dobio taj set.

(UŽIVO) VIMBLDON ČETVRTI DAN Nova korona drama, Kirjos demolirao Filipa, Rafa na stubu srama

U drugom setu je Amerikanac napravio prvi brejk, ali je to "razljutilo" Cicipasa koji je nakon toga vezao tri brejka i sa 6:3 osvojio drugi set i poveo sa 2-0.

Treći set bio je potpuno drugačiji od prethodna dva.

U njemu nije bilo nijedne brejk šanse sve do 12. gema, kada je Cicipas pri vođstvu od 6:5 došao i do prve meč lopte.

Prvu i drugu priliku da trijumfuje nije iskoristio, ali treći put nije dozvolio protivniku da spreči njegov trijumf.

Cicipas će u subotu igrati za prolazak u osminu finala protiv Nika Kirjosa.