SRBIJA IZGUBILA U VATERPOLO KLASIKU Hrvatska potopila "delfine" u četvrtfinalu Svetskog prvenstva
AP Photo/Anna Szilagyi

Bio je ovo još jedan vaterpolo klasik u kom je Hrvatska ipak srušila Srbiju i plasirala se u polufinale.

Konstantno je Hrvatska imala prednost i zasluženo došla do pobede u velikom derbiju.

Prvu četvrtinu je obeležila nervoza i kod jednih i kod drugih, ali i snažna odbrana pa su viđena samo dva gola.

Povela je Hrvatska, da bi onda u finišu deonice Srbija izjednačila preko Rašovića.

SRBIJA IZGUBILA U VATERPOLO KLASIKU Hrvatska potopila

Druga deonica je bila sušta suprotnost prvoj, a bolje su se snašle "barakude", koje su na poluvremenu vodile 5:4.

Treća četvrtina je bila spektakularna!

Hrvatska je stekla tri gola prednosti, ali se olimpijski šampion vratio u igru pre svega zahvaljujući fenomenalnom Dušanu Mandiću koji je postigao tri gola zaredom, pa se u poslednji kvartal ušlo sa minimalnom prednošću Hrvata.

Ipak, naši vaterpolisti nisu imali snage za preokret. Hrvatska je imala potpunu kontrolu i bez većih problema privela meč kraju.

Hrvatska će se u borbi za finale sastati sa pobednikom meča Španija – Crna Gora.

SRBIJA - HRVATSKA 12:14 (1:1, 3:4, 5:5, 3:4)

Kraj! Srbija je izgubila od Hrvatske u četvrtfinalu Svetskog prvenstva.

30. minut - Gol nade Marka Radulovića 11:13.

29. minut - Sve manje vremena za Srbiju.

28. minut - I ponovo Hrvatska ima tri gola prednosti

26. minut - Strahinja Rašović daje veoma važan gol - 10:11.

25. minut - Naši ponovo nisu iskoristili igrača više, a Hrvati jesu i ponovo imaju dva gola prednosti.

Kraj neverovatne četvrtine! Imala je Hrvatska plus +3, ali se Srbija vratila u igru. Razigrao se fenomenalni Dušan Mandić sa tri gola.

24. minut - Jako važan gol Strahinje Rašovića!

22. minut - Šteta! U poslednjoj sekundi napada Hrvati dolaze do gola.

21. minut - Mandić se razgoropadio sa tri gola u trećoj četvrtini, evo nas na -1

20. minut - Konačno gol Dušana Mandića, Srbija na minus 2. Loša igra naših u odbrani, Hrvatska je opet na +3.

19. minut - "Delfini" u velikom problemu, Iskusni Josip Vrlić pogađa i donosi plus tri 8:5.

18. minut - Neverovatno, još jednom je popustila naša odbrana i Hrvatska ponovo vodi. Evo novog gola za Hrvatsku koja po prvi put ima dva gola prednosti.

17. minut - Gool! Subotić ponovo donosi izjednačenje Srbiji.

16. minut - Poluvreme, Srbija gubi 5:4.

14. minut - Goool! Ponovo Jakšić donosi izjednačenje Srbiji. Raspucali su se sada i jedni i drugi, Vrlić donosi novu prednost "barakudama" - 4:5.

13. minut - Jakšić donosi novo izjednačenje "delfinima". Velika borba u bazenu. Koriste Hrvati peterac i ponovo vode - 3:4.

12. mnut - Gol Kragića iz velike daljine i Hrvatska ponovo vodi - 2:3.

11. minut - Marko Žuvela donosi novo vođstvo Hrvatskoj. Bio je to dug, strpljiv napad "barakuda" koji su iskoristili igrača više i poveli. Uzvraća Vico već u sledećem napadu - 2:2

10. minut - Ponovo odbrana dominira, i jedni i drugi se muče u napadu.

8. minut - Kraj prve četvrtine, velika borba, sjajne odbrane na obe strane bazena.

7. minut - Fenomenalna odbrana Mitrovića, zicer je skinuo Krapiću, ali treba nam gol. Goool! Konačno postižemo gol, Rašović donosi izjednačenje.

4. minut - Ponovo naši ne koriste igrača više. Odlična odbrana Hrvatske na startu meča.

3. minut - Hrvati su imali dva igrača više i iskoristili brojčanu prednost - 0:1.

2. minut - Ne koristi naši vaterpolisti igrača više, Mandić je šutirao, ali je odbranio Popadić.

1. minut - Ni jedni ni drugi nisu iskoristili prvi napad na meču.

15.44 - U poslednjih 20 susreta "delfini" su uspešniji sa 12-8 protiv "barakuda".

15.30 - Spremni su i naši vaterpolisti.

- Radili smo na poslednja dva sparing treninga sa Mađarima na ispravljanju grešaka. U grupi smo pokazali oscilacije kojih sada ne treba da bude. Hrvatska je Hrvatska bez obzira u kojem sastavu igra. Imaju najviše ambicije, žele da ponove uspeh iz 2017, a na nama je da odigramo najbolje što možemo i prođemo dalje, jer su i naše ambicije na ovom prvenstvu pobedničke - rekao je Rašović.

15.23 - Selektor Hrvatske Ivica Tucak pred meč sa Srbijom:

- Radujem se velikom meču protiv Srbije, očekujem ga s radošću. Verujemo da imamo snagu da dobijemo utakmicu, daćemo sve od sebe. Promenili su tim kao i mi, imaju dva vrhunska igrača, ali imamo i mi. Idemo u "rat". Uradićemo sve da pobedimo.

15.07 - Poslednji put ove dve reprezentacije sastale su se prošle godine na Olimpijskim igrama, kada je u grupnoj fazi pobedila Hrvatska 14:12.

15.04 - Obe reprezentacije su doživele smenu generacija, pa će i zbog toga ovaj meč biti posebno zanimljiv.

VSS

14.58 - Srbija je grupnu fazu završila na prvom mestu i direktno se plasirala u četvrtfinale, dok je Hrvatska bila druga u grupi, pa je u osmini finala eliminisala Gruziju.

14.53 - Svaki meč ova dva vaterpolo titana sa sobom nosi posebnu draž, pa će tako biti i ovoga puta.

14.50 - Dobar dan i dobrodšli na blog našeg portala posvećen četvrtfinalu Svetskog prvenstva u vaterpolo u kom se sastaju Srbija i Hrvatska. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Budimpešte.