NOVAK SLAVIO UZ MNOGO OSCILACIJA Đoković "slomio" upornog Kvona i uspešno započeo pohod na titulu
EPA-EFE/ANDY RAIN

Novak je na startu turnira pobedio Sunvu Kvona iz Južne Koreje - 6:3, 3:6, 6:3, 6:4, posle dva sata i 30 minuta igre.

Nije Đoković odigrao na najvišem nivou, ali to je donekle i razumljivo s obzirom na to mu je ovo bio prvi meč, pa je potrebno vreme da se navikne na uslove.

Novak je loše otvorio meč i rano pretrpeo brejk. Ipak, zaigrao je bolje od tog momenta, nanizao pet gemova i dobio prvi set.

U drugom setu je usledio veliki pad u igri aktuelnog šampiona. Mnogo je grešio, naročito sa forhend strane i Kvon je to kaznio.

Nije Novak blistao ni u nastavku, igrao je sa mnogo oscilacija, ali je sprečio veće probleme.

Verovatno i ključni trenutak dogodio se u petom gemu trećeg seta, kada je Đoković spasio brejk loptu.

Vrlo brzo je oduzeo servis rivalu i rutinski priveo set kraju.

U četvrtom setu je Kvon ponovo pretio, imao je tri brejk lopte na startu četvrtog seta, ali se Đokvoić izvukao, a onda u petom gemu došao do brejka, te potom bez većih problema završio posao.

Rival u drugom kolu biće mu pobednik meča Kokinakis - Majčrzak.

Đoković - Kvon 6:3, 3:6, 6:3, 6:4

Četvrti set:

6:4 - Kraaaj! Pobeda Đokovića!

5:4 - Ostaje Kvon u meču, ali sve od Novakovih servisa sada zavisi.

5:3 - Odličan gem za Đokovića, četiri poena ga dele od pobede!

4:3 - Prekida Kvon Novakovu seriju.

4:2 - Đoković potvrđuje brejk! Sada je na dva gema od pobede.

3:2 - Breeeejk! Sjajan gem za Novak koji dolazi možda i do ključnog brejka.

2:2 - Uzvraća Đoković istom merom.

1:2 - Gem sa nulom za Kvona.

1:1 - Veoma napet gem za Đokovića! Imao je Kvon tri brejk lopte, Novak je dve spasio odličnim servisima, dok je kod jedne Koreanac napravio grešku. Odigrao je naš teniser i divan lob, te tako sprečio brejk na startu četvrtog seta.

0:1 - Imao je Novak priliku da odmah dođe do brejka, ali je onda ritern posle solidnog servisa Kvona smestio u mrežu.

Treći set:

6:3 - Ubedljiv gem za Đokovića kojim dobija treći set i vodi sa 2:1

5:3 - Evo ga brejk konačno! Iskoristio je Novak Kvonov pad koncentracije i u narednom gemu će servirati za set.

4:3 - Za razliku od prethodnog, ovaj servis gem je bio mnogo laši za Đokovića, ali i dalje nema brejka u trećem setu.

3:3 - Siguran gem za Kvona, Novak nikako da pronađe pravi ritam.

3:2 - Težak gem za Đokovića koji ne liči na sebe. Imao je Kvon brejk loptu, ali je Novak hrabro odservirao drugi servis i poveo sa 3:2.

NOVAK SLAVIO UZ MNOGO OSCILACIJA Đoković

AP Photo/Kirsty Wigglesworth

2:2 - Razigrao se Kvon i pogodio neke neverovatne udarce. Bez brejka na startu trećeg seta.

2:1 - Dobar gem za Novaka, forhend je napokon profunkcionisao.

1:1 - Imao je Đoković 0:30, mirisalo je na brejk, ali je onda odigrao jako loše naredna četiri poena i poklonio gem rivalu.

1:0 - Relativno siguran gem za Đokovića na startu trećeg seta.

Drugi set:

3:6 - Novak gubi drugi set! Bilo je 30:30, ali je Kvon pronašao dobre servise i došao do izjendnačenja.

3:5 - Ekspresan gem za Novaka, ali sada mora da vrati brejk kako bi ostao u setu.

2:5 - Kvon ne staje, Novak bez rešenja u drugom setu i u narednom gemu servira za ostanak u setu.

2:4 - Napokon Đoković dolazi do gema, mada nije bilo nimalo prijatno, Kvon je imao 15:30, ali se Novak izvukao dobrim servisima.

1:4 - Neverovatno! Imao je Novak tri vezane brejk lopte, ali nijednu nije iskoristio. Forhend Đokovića je potpuno zakazao.

1:3 - Brejk! Jako loš gem je odigrao Đoković i Kvon sa nulom dolazi do brejka.

1:2 - Još jedan lak gem za Kvona. Serveri sigurni na startu drugog seta.

1:1 - Nije pauza poremetila Novaka, lako je dobio uvodni servis gem u drugom setu.

Prekid!

Nakon prvog gema drugog seta, usledila je pauza jer je nekome na tribinama pozlilo.

0:1 - Siguran servis gem za Kvona koji prekida Đokovićevu seriju od pet uzastopnih gemova.

Prvi set:

6:3 - Potvrđuje Novak brejk i dobija prvi set 6:3. Srbin je osvojio pet gemova u nizu.

5:3 - Breeejk! Nastavlja Novak seriju i u narednom gemu servira za set!

4:3 - Preuzeo je Novak vođstvo, sada je on u naletu.

3:3 - Vratio je Novak brejk! Sada je on taj koji ima momentum na svojoj strani, pa se očekuje još jači nalet Srbina u nastavku. Podigao je i nivo svog prvog servisa.

2:3 - Uspeo je Novak da se vrati u igru, smanjio je rezultat, ali Kvon ima brejk i dalje.

1:3 - Nastavlja u istom ritmu Kvon. Uzeo je prilično lako svoj servis gem, Novaku dozvoilo jedan poen i potvrdio prednost brejka.

1:2 - Pravi brejk Kvon! Bledo izdanje Novaka na njegov servis. Uzeo je samo jedan poen i dozvolio rivalu da prelako dođe do brejka!

1:1 - Igralo se na razliku na servis Južnokorejca, ali uspevao je nekako da se vrati u igru uz dobre servise u ključnim trenucima i da osvoji gem.

1:0 - Novak dolazi do prvog gema. Igralo se izjednačenje, međutim Srbin je uz odsrviran as uspeo da privede gem kraju.

14.30 - Igrači su izašli na teren. Zagrevanje je počelo.

13.45 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola Vimbldona između Novaka Đokovića i Sunvu Kvona iz Južne Koreje. Uz portal Alo.rs pratite najnovija dešavanja iz Londona.