ROLAN GAROS TRINAESTI DAN Skandal obeležio drugo polufinale, Rud zakazao okršaj sa Nadalom

22.15 - Kasper Rud je drugi finalista Rolan Garosa. Mladi Norvežan u nedelju će izaći na megdan Rafaelu Nadalu. Rud je sa 3:1 pobedio Marina Čilića i po prvi put će igrati grend slem finale. Sa ovim vestima zatvaramo današnji dan. U subotu se ponovo družimo kada je na programu finale ženskog singla.

21.45 - Norveški teniser Kasper Rud vodi sa 2:1 u setovima protiv Marina Čilića u polufinalu Rolan Garosa (3:6, 6:4, 6:2).

21.20 - Prekid u trećem setu. Jedna devojka je ušla na teren i vezala se za mrežu iz protesta. "Ostalo nam je još 1028 dana", piše na njenoj majici.

20.45 - Rud uzvraća! Sada je 1:1 u setovima u drugom polufinalu.

19.55 - Čilić vodi sa 1:0 u setovima protiv Ruda! Odlična igra Hrvata i jedan brejk bili su dovoljni za prednost u ukupnom rezultatu.

19.10 - Upravo je počeo drugi polufinalni meč između Marina Čilića i Kaspera Ruda.

18.19 - Nažalost, Nemac je samo izašao sa štakama na teren da se pozdravi sa Nadalom i bio je prinuđen da mu pred meč! Španac ide u finale.

18.11 - Neverovatno! Zverev se brutalno povredio, izvrnuo je zglob. U kolicima su ga izneli sa terena pri rezlutatu 6:6 u drugom setu! Čeka se rasplet sitaucije, ali teško da će se Nemac vratiti u ovaj meč.

18.01 - Uspeo je nekako Nemac da zaustavi nalet Španca i da povede sa 6:5.  U najmanju ruku je obezbedio taj-brejk. Nadal će servirati ponovo da ostane u setu.

17.55 - Nadal se u potpunosti vratio u drugi set! Konačno je jedan od tenisera osvojio svoj servis gem i sada je rezultat poravnat na 5:5! Sledi nova drama u završnici seta.

17.49 - Vraća Španac ponovo brejk i serviraće da ostane u drugom setu! U ovim trenucima nijedan teniser ne može da osvoji gem na svoj servis.

17.44 - Ponovo je Nadal vratio brejk, smanjio na 3:4, ali Zverev opet uzima servis Špancu i serviraće za prvi set!

17.32 - Zverev ima brejk prednosti u drugom setu! Nemac vodi sa 4:2 i ima priliku da na svoje servise dođe do izjednačenja.

17.10 - Vratio se Nemac ekspresno u meč! Prvo je dobio svoj servis gem, a onda napravio brejk na Rafin servis, dozvolivši mu samo jedan poen. Sada je rezultat 2:2.

16.53 - Nadal već na startu drugog seta pravi brejk, a odmah ga je u narednom i potvrdio. Tako da sada Španac vodi sa 2:0 u drugom setu.

16.31 - Dobija Nadal prvi set! Neverovatna završnica taj-brejka! Dobija ga Španac sa 10:8! Čak četiri vezane set lopte je imao Zverev, vodio je sa 6:2, ali je i to uspeo da prokocka i da izgubi prvi set!

16.19 - Taj-brejk će odlučiti pobednika prvog seta! Prvi servis imaće Španac.

16.15 - Nadal je uzeo svoj servis i poveo sa 6:5. Pritisak je sada ponovo na strani Nemca.

16.03 - Drama u prvom setu! Izvukao se Nemac iz neugodne situacije, igrao se gem na razliku. Ali, uspeo je da poravna rezultat na 5:5!

15.50 -Preokret Nadala! Španac se u potpunosti vratio u prvi set. Sada on vodi sa 5:4, a Zverev servira za ostanak u setu.

15.28 - Zverev je potvrdio brejk prednosti i sada ima prednost od (3:2)

15.10 - Meč je počeo. Odmah na startu Zverev pravi brejk! (2:0)