ĐOKOVIĆ EKSPRES Novak "pregazio" Japanca za drugo kolo Rolan Garosa
AP Photo/Michel Euler

Novak je na startu turnira bio bolji od Japanca Jošihita Nišioke - 6:3, 6:1, 6:0, posle tačno dva sata igre.

Bio je ovo meč u kojem je Đoković igrao onoliko koliko mu je bilo potrebno da upiše siguran trijumf.

U prvom setu nije blistao, dok je sa druge strane levoruki Nišioka odigrao veoma dobro.

Odmah na startu Đoković se suočio sa tri brejk lopte. Prvu je spasio forhend vinerom  drugu servisom, a treću servis-volejom.

Kako je set odmicao, tako je Novak postajao sve sigurniji. U šestom gemu je napravio brejk. Sjajno se kretao i osvojio fenomenalan poen koji je nagovestio da će oduzeti servis rivalu. Na brejk loptu Nišioka je odservirao duplu servis grešku, a svetski broj jedan potom rutinski priveo set kraju.

Tamo gde je stao u prvom, nastavio je Đoković u drugom setu.

Vrlo brzo je napravio dva brejka i poveo sa 4:0. Imao je priliku da dobije set sa nulom, ali je došlo do opuštanja u gemu u kom je servirao, pa Japanca nije počastio "krompirom". Ipak, već u narednom gemu ponovo dolazi do brejka i dobija set 6:1.

Sličan scenario viđen je i u trećem.

Poigravao se Novak sa Japancem koji nije imao odgovor za igru najboljeg tenisera sveta.

U drugom nije uspeo da dođe do seta sa nulom, ali jeste u trećem i tako drugi meč u nizu protivniku spremio "krompir", pošto je u finalu Rima prvi set protiv Stefanosa Cicipasa dobio 6:0.

Novakov rival u drugom kolu biće pobednik meča Aleks Molčan - Federiko Korija.

ĐOKOVIĆ - NIŠIOKA 6:3, 6:1, 6:0

Treći set:

6:0 - Gem, set, meč Đoković!

5:0 - Novak ekspres, na gem je od pobede!

4:0 - Još jedan brejk pravi Đoković! Sličan scenario kao u drugom setu. Novak sve bolji, a Japanac nema odgovor.

3:0 - Nije bilo lako, ali Novak potvrđuje brejk. Imao je Japanac brejk loptu, međutim, Đoković je odigrao odlične forhende i sada vodi 3:0 u trećem setu.

2:0 - Brejk! Siguran Đoković na startu trećeg seta i u velikom stilu otvara treći set.

1:0 - Bez većih problema Novak dobija uvodni gem trećeg seta.

Drugi set:

6:1 - Brejk, ujedno i set za Đokovića! Ono što nije uradio u prošlom jeste u ovom i Novak krupnim koracima "gazi" ka drugom kolu!

5:1 - Brejk pravi Japanac, ipak ništa od seta sa nulom. Došlo je do blagog opuštanja i Nišioka se upisao na semafor u drugom setu.

5:0 - Novak ne staje, na gem je od seta sa nulom!

4:0 - Poigrava se sada Novak i sa nulom potvrđuje brejk!

3:0 - Breeejk! Kako meč odmiče, tako je Đoković sve bolji. Japanac je spasio tri brejk lopte, ali ne i četvrtu, pa sada Novak ima velika dva brejka prednosti.

2:0 - Novak potvrđuje brejk. I ovo je bio prilično težak gem, Japanac je došao do brejk lopte, ali je Đoković spasio i to asom iz drugog servisa. Za kraj gema čuo se karakterističan Novakov urlik. I to mu nije prvi put ove večeri, što samo potvrđuje koliko mu je stalo da dođe do pobede.

1:0 - Breeejk! Odličan start drugog seta za Đokovića koji odmah oduzima serivs rivalu.

Prvi set:

6:3 - Dobija Novak prvi set! Siguran je bio u ovom servis gemu i iskoristio prvu set loptu. Nije blistao Đoković u prvom setu, dosta je grešio, ali i sa solidnom igrom rutinski je došao do vođstva.

5:3 - Izvukao se Japanac. Imao je Novak set loptu, koju je nekako olako propustio, pa je Nišioka smanjio na 5:3.

5:2 - Novak potvrdio brejk. Ponovo se igralo na razliku, ali ovoga puta nije bilo brejk lopti za Japanca, pa je sada Đoković na gem od seta.

4:2 - Breeeejk! Razigrao se Đoković, odigrao neke sjajne poene, Nišioka je na brejk lopti napravio duplu servis grešku i deluje da Novak uspostavlja kontrolu.

3:2 - Siguran gem za Đokovića u kom je rivalu prepustio samo jedan poen.

2:2 - Pretio je Novak, imao 0:30, ali onda četiri poena u nizu osvaja Japanac. Još uvek se Đoković privikava na uslove.

2:1 - Ni ovaj gem nije bio lak za Novaka. Bilo je 30:30, a onda je Đoković odigrao odličan poen koji je krunisao forhend vinerom, dobio je i naredni i poveo sa 2:1.

1:1 - Za razliku od Đokovića, Nišioka mnogo lakše dobija svoj servis gem.

1:0 - Težak uvodni gem za Đokovića. Nišioka je imao tri brejk lopte, ali je Novak uspeo da ih spasi i izvuče se pre svega dobrim servisima. Stegnut je srpski teniser na startu. Prvi gem je trajao devet minuta!

20.55 - Igrači su upravo izašli na teren.

20.20 - Novakovo zagrevanje.

20.00 - Novak je u Pariz došao posle titule u Rimu i vratio se u formu u pravom trenutku, pa se očekuje da ga vidimo u najboljem izdanju na Rolan Garosu.

19.59 - Nišioka ima 26 godina i 99. je reket sveta.

19.55 - Đoković je apsolutni favorit protiv Japanca. Igrali su dva puta i oba meča je lako dobio srpski teniser.

19.52 - Novak će pokušati da dođe do treće titule na Rolan Garosu, a ujedno i 21. grend slem trofeja, čime bi se na večnoj listi izjednačio sa Rafaelom Nadalom.

19.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola Rolan Garosa u kom se sastaju Novak Đoković i Jošihito Nišioka. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Pariza.