NOVAK (NE) OSTAJE BEZ KRUNE Đoković gubi prvo mesto čak i ako osvoji Rolan Garos - evo šta Medvedev treba da uradi pa da Srbina svrgne sa trona
EPA/ CHRISTOPHE PETIT TESSON

Najbolji teniser sveta Novak Đoković započeo je 370. nedelju kao prvi na ATP listi.

Osvojio je masters u Rimu i pun samopouzdanja ide na Rolan Garos gde brani titulu.

Ipak, Novak bi posle Pariza mogao da ostane bez trona čak i ako osvoji 21. grend slem u karijeri.

AP Photo/Alessandra Tarantino

Mnogi smatraju kako je bodovanje u tenisu nepravedno, a u prilog tome govori i ova situacija.

ĐOKOVIĆ PREDSTAVLJA SRBIJU NA EVROVIZIJI Novak napravio šou, Italijani oduševljeni (VIDEO)

Ruski teniser Danil Medvedev vraća se ove nedelje na teren posle povrede i igraće na turniru u Ženevi, što će mu biti i priprema za Rolan Garos.

Novak gubi prvo mesto ako ne osvoji Rolan Garos

Ono što je sigurno, ukoliko Novak Đoković ne osvoji Rolan Garos ostaće bez prvog mesta.

Novak je branilac trofeja, pa tako brani i 2.000 bodova osvojenih prošle godine. U ovom trenutku ima 8.660 poena, ali će 250 izgubiti kada mu se obriše trijumf iz Beograda 2021, koji se tada igrao pred početak Rolan Garosa.

MAĐIONIČAR Srbin koji je izmislio fristajl tenis za Alo! o svemu pomalo: Novak je moj najbolji učenik

To znači da će Novak imati 8.410 poena pred start turnira, a recimo i da izgubi u finalu, pao bi na 7.610 poena, manje od onoga što bi Danil Medvedev imao čak i da izgubi i u prvom meču u Ženevi i u prvom meču na Rolan Garosu.

Đoković podiže pehar u Parizu i ostaje prvi

Drugi scenario koji postoji je da Novak osvoji "Kup musketara" i 6. juna osvane na prvom mestu ATP liste. Za tako nešto mora da se desi da Medvedev ostane na 8.400 poena ili manje.

U tom slučaju Medvedev bi morao da:

- ispadne pre polufinala Rolan Garosa

- ispadne u polufinalu Rolan Garosa, ali i da prethodno u Ženevi ne stigne do polufinala.

Novak osvaja Rolan Garos, ali gubi krunu

Moguć je i treći scenario - da Đoković osvoji 21. grend slem i postane prvi čovek u istoriji sa bar tri trofeja na svakom od turnira "velike četvorke", ali da i pored toga ostane prvog mesta na ATP listi.