PORAZ ODMAH NA STARTU Aleksandra Krunić završila učešće u Bogoti!
EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Srpkinja je posle velike borbe i tri seta poražena od Ruskinje Kamile Rahimove 6:2, 3:6, 7:5. Meč je trajao dva sata i devet minuta.

Prvi set je Rahimova relativno lako dobila. Uzela je dva brejka i bez mnogo muke sačuvala stečenu prednost. Slično se odvijao drugi set, samo što je u njemu dominirala Aleksandra Krunić. Uspela je Srpkinja da poravna rezultat.

NASLEDNIK NADALA Koreča ističe da teniski svet dobija veliku zvezdu koja će parirati najvećima!

EPA-EFE/SRDJAN SUKI

Najviše drame je bilo u trećem setu. Povela je Krunićeva 2:0,  pa je četiri vezana gema uzela Rahimova za 4:2. Onda je seriju od tri gema napravila Aleksandra i tu stala. Ruskinja je uspela da dođe do odlučujučeg brejka u 11. gemu i na svoj servis bez izgubljenog poena dođe do trijumfa.