NEVEROVATNI FRIC PREKINUO NADALOV NIZ I OBRADOVAO ĐOKOVIĆA! Amerikanac senzacionalni pobednik Indijan Velsa!
EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO

Fric je u finalu pobedio Rafael Nadala - 6:3, 7:6 (5), nakon dva sata i pet minuta igre.

Amerikanac je tako ostvario rezultat karijere pošto mu je ovo prva masters titula.

Tejlor je naneo prvi poraz Nadalu od početka godine, a ujedno ga sprečio da se izjednači sa Novakom Đoković po broju osvojenih masters titula (Srbin ima 37, Rafa jednu manje).

Nije Španac bio na svom prepoznatljivom nivou, pravio je neke nekaraktersitične greške, ali se mora odati priznanje Fricu koji je odigrao sjajan meč i zasluženo se domogao trofeja, te postao prvi Amerikanac još od Andrea Agasija koji je 2001. slavio u "kalifornijskoj pustinji".

Fric je silovito otvorio meč i poveo sa 4:0. Rafa je uspeo da vrati jedan brejk, ali je Amerikanac ipak lako priveo set kraju.

U drugom je viđena velika borba i spektakularan tenis.

Nadal je prvi oduzeo servis rivalu, ali je 24-godišnji američki teniser momentalno uzvratio i izjednačio na 2:2.

Iako je Fric igrao pred domaćom publikom, Nadal je imao veću podršku sa tribina.

U desetom gemu je 20. reket sveta imao meč loptu, ali je Rafa uspeo da je spasi, a nedugo zatim otišlo se u taj-brejk, iako je Nadal imao dve brejk lopte i priliku da povede 6:5.

I taj-brejk je bio prilično izjednačen, a više koncentracije imao je Fric koji je realizovao meč loptu i dobio taj deo igre sa 7:5, te upisao najveću pobedu u karijeri.