CICIPAS SLAVIO POSLE DRAME! Amerikanac dva puta vodio, Grk uspeo da preokrene i plasira se u četvrtfinale!
EPA-EFE/JAMES ROSS

Cicipas je posle drame u pet setova pobedio Amerikanca Tejlora Frica - 4:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:4, nakon tri sata i 26 minuta igre.

Bio je ovo sjajan meč u kom je Fric dva puta vodio u setovima, ali je Grk uspeo da napravi preokret i plasirao se među osam najboljih na prvom grend slemu u sezoni.

Prelomni trenutak prvog seta dogodio se u sedmom gemu kada je Fric napravio brejk koji je sačuvao do kraja i poveo sa 1:0.

U drugom setu nije viđena nijedna brejk lopta sve do poslednjeg gema, kada četvrti teniser sveta oduzima servis rivalu i stiže do izjednačenja.

Treći set bio je sličan prvom. Ponovo je 24-godišnji Amerikanac do brejka došao pri rezultatu 3:3.

Cicipas je na svoj servis spasao tri set lopte, ali je naredni gem Fric dobio bez izgubljenog poena.

Ipak, uporni Grk dolazi do preokreta.

Bilo je 3:3 u četvrtom setu, kada Cicipas osvaja tri gema u nizu i meč uvodi u peti set.

Serveri su bili prilično sigurni sve do devetog gema, kada se Fricu stegla ruka. Odigrao je loš volej i Cicpas je napravio odlučujući brejk, da bi u narednom gemu iskoristio prvu meč loptu i plasirao se u četvrtfinale gde će mu rival biti Italijan Janik Siner koji je u tri seta pobedio Australijanca Aleksa De Minaura.