MEDVEDEV PREŽIVEO AMERIKANCA! Rus uz dosta muke nastavio pohod ka tituli!
EPA-EFE/DEAN LEWINS

Medvedev je u četvrtom kolu pobedio Amerikanca Maksima Kresija sa 3:1 (6:2, 7:6, 6:7, 7:5), posle tri sata i 27 minuta igre.

Namučio se drugi teniser sveta protiv najprijatnijeg iznenađenja turnira, ali je uspeo da izbegne veću dramu i slavi u četiri seta.

Prvi set je Danil lako dobio, napravio dva brejka i poveo sa 1:0 u setovima.

AUSTRALIJANCI NASTAVLJAJU DA SE BRUKAJU! Skandalozna izjava premijera, stao na Rafinu stranu i napao Đokovića!

Ipak, u nastavku smo videli veliku borbu.

Kresi ima specifičan stil igre, oslanja se na servis-volej i uspeo je da parira prvom nosiocu.

Imao je Amerikanac set loptu u drugom setu, ali se Medvedev izvukao i otišlo se u taj-brejk koji je šampion US opena dobio sa 7:4.

ITALIJAN GRABI KA FINALU! Beretini počistio Španca i zakazao duel sa Monfisom!

Sličan scenario viđen je u trećem setu, nije bilo brejk prilika i ponovo se otišlo u taj-brejk, samo što je ovoga puta taj deo igre dobio 70. teniser sveta, takođe 7:4.

U četvrtom setu je Medvedev vršio konstantan pritisak na servis rivala, a brejk je napravio u 11. gemu i uspeo da slavi sa 3:1.

Rival u četvrtfinalu biće mu Kanađanin Feliks Ože-Alijasim koji je sa 3:1 pobedio Marina Čilića.