PORAZ SRBIJE! Ćaćić i Sabanov pali u super taj-brejku, čudo potrebno za polufinale!
AP Photo/Steve Christo

Srpski dubl Nikola Ćaćić/Matej Sabanov izgubio je od čileanske kombinacije Alehandro Tabilo/Marselo Tomas Barijos - 4:6, 6:3, 7:10.

Prethodno je Filip Krajinović pobedio Alehandra Tabila, da bi onda Dušan Lajović predao meč Kristijanu Garinu, pa je pitanje pobednika rešeno u dublu.

Meč je počeo brejkom Čileanaca, brzo je uzvratio naš tim.

Ipak, u sedmom gemu Ćaćić i Sabanov su pretrpeli novi brejk, pa je i set ubrzo završen.

I drugi set su bolje otvorili Barijos i Tabilo, rano došli do brejka i delovalo je da je naš tim u bezizlaznoj situaciji. Ali, uspeli su da naprave neverovatan preokret i dobiju drugi set, te meč uvedu u super taj-brejk.

Tu su više koncetracije imali Barijos i Tabilo i dobili ga sa 10:7.

Srbiji je sada potrebno čudo kako bi se plasirala u polufinale.

Potrebno je da naš tim u sredu pobedi Španiju maksimalnim rezultatom.

ĆAĆIĆ/SABANOV - BARIJOS/TABILO 4:6, 6:3

Treći set:

7:10 - Kraj! Srbija je poražena od Čilea.

6:9 - Sabanov zakucava u mrežu.

6:8 - Poklon poen našeg tima.

6:7 - Sada Čileanci vode.

6:6 - Greši Sabanova.

6:5 - Još jedna duža razmena pripada Ćaćiću i Sabanovu.

5:5 - Duga razmena pripada srpskom dublu.

4:5 - Dobar Barijos na mreži.

4:4 - Fenomenalan ritern Ćaćića i Srbija se ponovo vraća u igru.

3:4 - Odličan Sabanov na mreži.

2:4 - Odličan servis Sabanova.

1:4 - Dobar servis Čileanaca.

1:3 - Tri poena zaredom osvajaju Čileanci.

1:0 - Prvi poen osvaja naš tim.

Drugi set:

6:3 - Gem i set za naš tim! Idemo u treći set!

5:3 - Evo novog brejka za naš tim. Kakav preokret Ćaćića i Sabanova. U narednom gemu serviraju za izjednačenje.

4:3 - Preokret našeg tima. Bilo je 0:30, a onda Sabanov pronalazi odlične servise i Srbija vodi 4:3.

3:3 - Odličan gem za Ćaćića i Sabanova koji prave brejk. Srbija se vraća u igru!

2:3 - Važan gem za naš dubl, nije bilo lako, ali su sprečili Čileance da dođu do brejka.

1:3 - Barijos i Tabilo potvrđuju brejk i idu ka pobedi.

1:2 - Brejk prave Barijos i Tabilo i sada je naš tim u velikom problemu.

1:1 - I Čileanci lako dobijaju uvodni gem na svoj servis.

1:0 - Relativno siguran gem za srpski dubl na startu drugog seta.

Prvi set:

4:6 - Lak gem za čileanski dubl koji vodi sa 1:0 u setovima.

4:5 - Lakši deo posla je obavljen, ali u narednom gemu Čileanci serviraju za set.

3:5 - Čileanci potvrđuju brejk i sada su na gem od seta.

3:4 - Jako loš gem Ćaćića i Sabanova i ponovo brejk prave Barios i Tabilo.

3:3 - Sada lak gem za Čileance.

3:2 - Silovit gem srpskog dubla, bez izgubljenog poena.

2:2 - Vraćaju se Ćaćić i Sabanov u igru.

1:2 - Evo prvog gema za naš tim.

0:2 - Lak posao za Čileance koji potvrđuju brejk za 2:0.

0:1 - Ćile odmah dolazi do brejka.

13.00 - Kao što je bilo najavljeno za Srbiju igraju Ćaćić i Sabanov, a za Čile Barijos i Tabilo.

Srpski teniser Dušan Lajović predao je meč Kristijanu Garinu pri vođstvu Čileanca od 3:0 u trećem setu.

Bio je ovo veoma iscrpljujuć meč, a Lajović je zbog povrede bio primoran da preda meč.

Prvi set je dobio naš teniser sa 6:4.

Bio je to dramatičan set, trajao je sat i devet minuta i viđeno je čak sedam brejkova.

Gotovo da se svaki gem igrao na razliku, razmene su bile duge i iscrpljujuće.

Ipak, u finišu je više koncetracije imao naš teniser i dobio set sa 6:4 posle velike borbe.

Na startu drugog seta nije bilo brejkova, a Lajović je bio znantno sigurniji u gemovima na svoj servis.

Međutim, popustio je kada je bilo najvažnije i pretrpeo brejk pri rezultatu 4:4.

Garin je iskoristio Ducijev pad i meč uveo u treći set.

Lajovića je mučila povreda, otežano se kretao i bio je primoran da preda, kada je Garin stekao dupli brejk.

Tako će pitanje pobednika odlučiti dubl. Za Srbiju će igrati Nikola Ćaćić i Matej Sabanov, a za Čile Barios i Tabilo.

LAJOVIĆ - GARIN 6:4, 4:6, 0:3

Drugi set:

Lajović nije u stanju da nastavi meč i primoran je da preda.

0:3 - Dupli brejk ima Garin. Lajovića muče grčevi i sada se nalazi u veoma teškoj situaciji.

0:2 - Garin potvrđuje brejk, Lajović u velikom problemu.

0:1 - Lajović odmah gubi gem na svoj servis i Garin brejkom započinje treći set.

4:6 - Dobija Garino ovaj gem, ujedno i set i meč uvodi u odlučujući deo igre.

4:5 - Brejk pravi Garin. Lajović je odservirao duplu servis grešku, omogućio rivalu brejk loptu, ovaj je iskoristio i sada je na gem od izjednačenja.

4:4 - Novi lak gem za Garina. Za razliku od prvog seta koji je obilovao brejkovima, u drugom serveri prilično sigurni.

4:3 - Odličan gem za Lajovića u kom je izgubio samo jedan poen i prebacio pritisak na drugu stranu.

3:3 - Nešto lakši gem za Garina.

3:2 - Lajović znantno sigurniji u gemovima na svoj servis. Sada je rivalu prepustio samo jedan poen i poveo sa 3:2.

2:2 - Još jedan dug gem na servis Garina. Ovoga puta nije bilo brejk lopti za Lajovića, ali se Čileanac prilično namučio kako bi izjednačio.

2:1 - Još jedan gem sa nulom za Ducija.

1:1 - Novi maratonski gem. Lajović nije iskoristio dve brejk lopte i Garin dolazi do izjednačenja.

1:0 - Gem sa nulom za Lajovića na startu drugog seta.

Prvi set:

6:4 - Lajović posle drame dobija prvi set u kom je viđeno čak sedam brejkova.

5:4 - Drama u prvom setu se nastavlja. Loš gem je odigrao Lajović i Garin smanjuje na 5:4.

5:3 - Breeejk! Ponovo Lajović oduzima serivs Garinu. Bilo je 40:15 i delovalo je da će Čileanac lako dobiti gem, ali se ponovo igralo na razliku i Duci stiže do novog brejka. U narednom gemu servira za prvi set.

4:3 - Neverovatan meč. Još jedan gem koji je trajao preko 10 minuta u kom je Garin uspeo da vrati brejk, tako što je realizovao treću brejk loptu.

4:2 - Breeejk! Odličan gem je odigrao Lajović. Pogodio je nekoliko vinera i sada vodi sa 4:2.

3:2 - Ekspresan gem za Lajovića, sa nulom. Napokon jedan brz gem.

2:2 - Breeejk! Vraća se Lajović u igru. I u ovom gemu se igralo na razilku, Duci je bio čvrst na osnvonoj liniji i uspeo da napravi ribrejk. Sudeći po početku, biće ovo dug meč.

1:2 - Još jedan gem na razliku. Ovoga puta Lajović nije uspeo da se izvuče i pretrpeo je brejk. Spasao je tri brejk, ali ne i četvrtu, pa tako Garin dolazi do vođstva.

1:1 - Sada Lajović ne koristi brejk loptu. Dva duga gema na početku meča.

1:0 - Preživeo je Lajović ovaj gem. Odmah je Garin došao do dve brejk lopte, ali je Duci onda odlično odigrao, naročito na drugoj brejk lopti kada je pronašao sjajan forhend pasing šot.

10.20 - Ni jedan ni drugi se ne mogu pohvaliti dobrom formom, pa je teško izdvojiti favorita u ovom susretu. Lajović je 33. reket sveta, a Garin 17.

10.15 - Ukoliko Lajović savlada Garina, Srbija će upisati i drugu pobedu na ATP kupu.

Srpski teniser Filip Krajinović pobedio je Alehandra Tabila - 6:4, 3:6, 7:6 (5), posle dva sata i 28 minuta igre.

Bio je ovo jako čudan meč prepun preokreta.

U prvom setu nije viđena nijedna brejk lopta sve do sedmog gema, kada Krajinović oduzima servis rivalu. To je bio i prelomni trenutak, pa je Filip vrlo brzo poveo sa 6:4.

Odlično je Krajinović otvorio drugi set i poveo sa 2:0. Delovalo je tada da će rutinski privesti meč kraju, ali je onda usledio neshvatljiv pad u njegovoj igri.

Od narednih sedam gemova, Tabilo je dobio šest i meč uveo u treći set.

Treći set je bio prilično dramatičan.

Od prvih pet gemova čak četiri su bila brejk, po dva na obe strane.

Do kraja su serveri bili relativno sigurni, pa se otišlo u taj-brejk.

Kakav je bio ceo meč, takav je bio i taj-brejk, sa mnogo preokreta. Tabilo je poveo 2:0, Filip osvojio šest poena u nizu, ali je realizovao tek četvrtu meč loptu i doneo prvi poen Srbiji.

Drugi meč igraju Dušan Lajović i Kristijan Garin i oni će uskoro na teren.

Ukoliko Duci dobije doneće "orlovima" i drugu pobedu na ATP kupu.

Krajinović - Tabilo 6:4, 3:6, 7:6

Treći set:

Taj-brejk:

7:5 - Kraaaj! Uz malo sreće Krajinović koristi četvrtu meč loptu i dolazi do pobede.

6:5 - Ni treću meč loptu ne koristi Krajinović

6:4 - Sada dobar servis pronalazi Čileanac.

6:3 - Tabilo vraća jedan mini brejk.

6:2 - Četiri meč lopte za Filipa.

5:2 - Novi mini brejk pravi Krajinović.

4:2 - Greši Tabilo, četiri poena u nizu za Krajinovića.

3:2 - Sjajan drop šot srpskog tenisera.

2:2 - Odličan servis Krajinovića.

1:2 - Vraća Filip mini brejk, odličan forhend pasing šot.

0:2 - Dobar servis Tabila.

0:1 - Greši Filip i Čileanac odmah pravi mini brejk.

6:6 - Taj-brejk će rešiti pitanje pobednika ovog veoma dramatičnog meča!

6:5 - Auh kakav gem! Igralo se na razliku, Krajinović je odservirao duplu servis grešku i poklonio brejk loptu Tabilu, da bi onda pronašao odličan forhend koji je smestio na liniju. Uspeo je da se izvuče i pritisak prebaci na drugu stranu.

5:5 - Šteta. Bilo je 30:30, a onda je Tabilo nadmudrio Krajinovića na mreži, usledio je promašaj Filipa iz bekhenda i sada je 5:5.

5:4 - Odličan gem za Krajinović u kom je izgubio samo jedan poen. U narednom će Tabilo servirati za ostanak u meču.

4:4 - Veliku priliku je propustio Krajinović. Imao je brejk šansu, ali se Tabilo izvukao i izjednačio na 4:4. Drama se nastavlja.

4:3 - Gem sa nulom za Krajinovića.

3:3 - Tabilo dolazi do izjednačenja.

3:2 - Neverovatan set. Sada Krajinović gubi gem na svoj servis i Čileanac se vraća u igru.

3:1 - Breeeejk! Odličan gem je odigrao Krajinović i došao do novog brejka, sada je on taj koji kontroliše rezultat.

2:1 - Filip potvrdio brejk! Bilo je 30:30, a onda Krajinović pronalazi dva dobra servisa.

1:1 - Breeejk! Vraća se Krajinović u igru. Napokon je odigrao jedan dobar gem i sprečio Čileanca da povede sa 2:0 u trećem setu.

0:1 - Brejk pravi odmah Čileanac. Neverovatno šta se desilo Filipu. Imao je set i brejk prednosti, a onda se ugasio i sada Tabilo ima potpunu kontrolu.

Drugi set:

3:6 - Dobija Tabilo drugi set. Iskoristio je treću set loptu i meč uveo u odlučujući deo igre.

3:5 - Konačno Krajinović dobija gem i to sa nulom, ali sada Tabilo servira za set.

2:5 - Gem sa nulom za Tabila, u narednom Krajinović servira za ostanak u setu. Neshatljiv pad u igri našeg tenisera.

2:4 - Krajinović se ugasio. Potpuno je stao i Tabilo osvaja četiri gema u nizu.

2:3 - Preokret. Tabilo dobija i treći gem u nizu i sada on vodi sa 3:2

2:2 - Brejk! Šteta, Krajinović dozvoljava Tabilu da se vrati. Bilo je 30:30, a onda je Filip promašio zicer na mreži, usledila je još jedna greška i sada je 2:2 u drugom setu.

2:1 - Evo prvog gema za Tabila u drugom setu, dobio ga je dosta lako.

2:0 - Potvrđen brejk! Bilo je 40:0, Čileanac je osvojio dva poena u nizu, ali je onda pogrešio i Krajinović vodi sa 2:0.

1:0 - Breeejk! Krajinović sa nulom pravi brejk na startu drugog seta! Odličan početak!

6:4 - Krajinović je uzeo prvi set!

5:3 - Sjajan gem za Filipa! Bez izgubljenog poena!

4:3 - BREJK! Filip je sjajno odigrao ovaj gem.

3:3 - Krajinović uzvraća udarac...

2:3 - Tabilo nastavlja u dobrom ritmu...

2:2 - Mučio se Krajinović, vodila se velika borba, ali je na kraju uspeo da uzme gem.

1:2 - Odlično servira Tabilo.

1:1 - I Filip je dobar na servisu u prvom gemu.

0:1 - Dobar servis gem za Čileanca, lagano je otvorio meč.

- Igrači su na terenu, zagrevanje je u toku.

07.17 - Prvog dana naša selekcija bila je bolja od Norveške, i to posle velike drame.

07.16 - Prvi na teren izlazi Filip Krajinović i on će odmeriti snage sa Alehandrom Tabilom.

07.15 - Dobro jutro, vreme je za novi duel na ATP kupu! Ovoga puta Srbija igra protiv Čilea.