RUS USPEŠNO ZAPOČEO ODBRANU TRONA! Medvedev sa oznojio, ali prošao dalje!

Meč Medvedeva i Ivaške, drugog i 46. tenisera sveta, trajao je sat i 31 minut.

Medvedev je, uz dva brejka, poveo sa 5:1 u prvom setu, Belorus je uspeo da se vrati i izjednači na 5:5, ali je drugi reket sveta osvojio naredna dva gema i dobio prvi set.

Odlučujući brejk u drugom setu viđen je već u trećem gemu kada je Medvedev poveo sa 2:1 i do kraja meča je sačuvao tu prednost za plasman u osminu finala.

Njegov protivnik u narednoj rundi biće američki igrač Sebastijan Korda, koji je večeras savladao Hrvata Marina Čilića sa 6:2, 6:4.

EPA-EFE/JUSTIN LANE

Korda, 39. teniser sveta je u meču napravio tri brejka, dok Čilić, koji je prošle nedelje osvojio turnir u Sankt Peterburgu, nije uspeo nijednom da oduzme servis protivniku.

Do osmine finala došao je još jedan američki teniser, Markos Giron koji je pobedio Argentinca Dijega Švarcmana sa 7:6, 7:6.

U oba seta teniseri su napravili po jedan brejk, a 57. igrač sveta je do pobede nad 15. teniserom na ATP listi došao posle dva taj-brejka. Prvi taj-brejk dobio je 7:2, a drugi rezultatom 7:4.

Giron će u osmini finala igrati protiv šestog nosioca Norvežanina Kaspera Ruda.