ZVEREV PREKINUO ALKARAZOV SAN! Nemac ekspresno do novog finala!
EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Zverev je u polufinalu bez većih problema pobedio Španca Karlos Alkaraza - 6:3, 6:3, posle jednog sata i devet minuta igre.

Alkaraz, koji je u Beču ostvario dve velike pobede pošto je eliminisao Endija Mareja i Matea Beretinija, nije imao snage da se ozbiljnije suprotstavi osvajaču zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Do 3:3 nije viđena nijedna brejk lopta, a onda je Zverev preuzeo kontrolu i rutinski set priveo kraju.

Sličan scenario viđen je i u drugom setu, kada je četvrti teniser sveta došao do brejka u šestom gemu. Imao je 18-godišnji Alkaraz priliku da se vrati u meč u poslednjem gemu, ali nije iskoristio brejk šansu, da bi potom Zverev realizovao meč loptu i plasirao se u finale Beča.

Rival u meču za trofej biće mu bolji iz duela Janik Siner - Frensis Tijafo.