CICIPAS NIKAKO DA SE OPORAVI POSLE PORAZA OD ĐOKOVIĆA! Amerikanac ponovo koban po Grka!
EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Od Cicipasa je u drugom kolu Beča bio bolji Amerikanac Frensis Tijafo sa 2:1 u setovima (3:6, 6:3, 6:4), posle jednog sata i 51 minuta igre.

Tijafo je Cicipasa pobedio i u prvom kolu Vimbldona, a sada mu je zadao novi udarac.

Grk nakon finala Rolan Garosa u kom je u pet setova izgubio od Novaka Đokovića nijednom nije stigao do same završnice nekog turnira.

U prvom setu je viđena samo jedna brejk lopta, a realizovao ju je Cicipas u šestom gemu.

Ipak, Amerikanac koji igra promenljivo ove sezone, dolazi do preokreta.

Ponovo slična situacija kao u prvom setu, samo što je ovoga puta Tijafo iskoristio jedinu šansu koja mu se ukazala u osmom gemu i meč uveo u odlučijući set.

Taj deo igre je bolje otvorio Cicipas i poveo sa 3:0. Ali, od narednih sedam gemova Amerikanac je dobio šest i plasirao se u četvrtfinale turnira u Beču gde će mu rival biti Dijego Švarcman.

Aleksandar Zverev upisao je 300. pobedu u karijeri, ali je morao da odigra tri seta protiv Aleksa de Minora – 6:2, 3:6, 6:2 pa će se za mesto u polufinalu boriti sa Feliksom Ože-Alijasimom.