Marej u sjajnom meču srušio Federerovog "dželata" i najavio povratak u vrhunsku formu!
EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Britanac je na startu pobedio Poljaka Huberta Hurkača - 6:4, 6:7 (6), 6:3, posle dva sata i 43 minuta igre.

Bio je ovo odličan meč u kom je Endi pobedio Hurkača koji ove sezone igra tenis života, pošto je osvojio tri titule, a na Vimbldonu je pobedio i Rodžera Federera u četvrtfinalu.

Marej je napravio brejk u devetom gemu prvog seta, zatim bez većih problema dobio naredni gem i poveo sa 1:0.

Sjajan tenis viđen je u nastavku. I jedan i drugi su imali svoje šanse da oduzmu servis rivalu, ali se otišlo u taj-brejk. Hurkač je divnom bekhend paralelom spasao meč loptu i uveo meč u odlučujući set.

Odlično je Poljak započeo taj deo igre i momentalno napravio brejk. Delovalo je da je tada Marej na kolenima, ali je odmah uzvratio i izjednačio na 1:1. Zatim je napravio brejk u šestom gemu koji nije ispuštao do kraja i tako došao do vrlo važne pobede.

Rival u drugom kolu biće mu Španac Karlos Alkaraz.