KRAJ NA STARTU! Kvalifikant eliminisao Kecmanovića u Moskvi
EPA/ Yoan Valat

Od Kecmanovića je u prvom kolu turnira u Moskvi bolji bio kvalifikant Jegor Gerasimov - 6:3, 1:6, 6:4, posle jednog sata i 28 minuta igre.

Kecmanović je tako nastavio seriju loših rezultata, pošto mu je ovo četvtrti poraz na poslednjih pet mečeva.

Belorus je napravio brejk u četvrtom gemu prvog seta, spasao dve brejk lopte u sedmom gemu i poveo 1:0 u setovima.

Odličan je bio naš teniser u drugom setu u kom je rivalu prepustio tek jedan gem.

Ipak, nije imao snage za potpuni preokret.

Gerasimov, koji je 109. na svetu napravio je brejk na startu odlučujućeg seta. Uspeo je Kecmanović da se vrati i izjednači na 3:3, ali je ponovo izgubio servis u poslednjem gemu, pa se tako beloruski teniser plasirao u drugo kolo, gde će mu rival biti Rus Aslan Karacev.