LAGANA POBEDA Đere odlično startovao u Sofiji

Laslo Đere je savladao Pedra Martinesa u prvom kolu ATP turnira u Sofiji u dva seta. Bilo je 7:6 i 6:3.

Nešto manje od nedelju dana posle neuspeha u Nur Sultanu gde je stigao do četvrtfinala, Đere je u Sofiji odlično počeo protiv španskog kvalifikanta Martinesa. Dobio je Laci prvi set u taj-brejku 7:6 za 75 minuta igre. U 10. gemu tog seta je Đere imao čak četiri set lopte i to na servis protivnika ali nije uspeo da dođe do brejka i ostalo je 5:5. U taj-brejku je ostvario ključne poene pri vođstvu Španca 5:4. Laslo je tada napravio dva mini brejka i uz još jedan poen dobio je taj deo seta 7:5. U drugom setu je Đere odmah imao brejk prednosti, posle drugog brejka je vodio i 4:1 i lako mu je bilo da završi set čak iako je jednom izgubio svoj servis.

U osmini finala Đere će igrati protiv boljeg iz duela Filip Krajinović – Aleksandar Lazarov. Srpski teniser je veliki favorit protiv Bugarina koji je 462. na svetu i dobio je specijalnu pozivnicu za turnir.