ISTORIJA NA US OPENU! Radukanu od kvalifikacija do titule!
AP Photo/Frank Franklin II

Radukanu je u velikom finalu pobedila Lejlu Fernandez sa 6:4, 6:3, posle jednog sata i 51 minuta igre.

Ema ima samo 18 godina i 150. je na svetu. Njena rivalka je starija godinu dana i 73. je reket planete.

Radukanu je morala da igra kvalifikacije da bi ušla u glavni žreb, a na čitavom turniru nije izgublia nijedan set.

Na startu prvog seta viđena je razmena brejkova, da bi Britanka Kanađanki oduzela servis u 10. gemu i povela sa 1:0 u setovima.

Sličan scenario viđen je i u drugom setu. Sa tim što je ovoga puta Radukanu odlučujući brejk napravila u šestom gemu kada je povela sa 4:2.

U osmom gemu na 5:2 propustila je dve meč lopte na servis Fernandesove.

Na 5:3, Lejla je došla do 30:40 i brejk lopte, kada se Ema pokliznula i odrala koleno, pa joj je momentalno ukazana medicinska pomoć.

Nakon kraće pauze, Ema je spasila brejk loptu, potom Lejla ne koristi još jednu brejk šansu, a Radukanu dolazi do treće meč lopte koju koristi za najveću pobedu u karijeri.