ČEKA SE NOVAK! Beretini bolji od Otea!
AP Photo/Elise Amendola

Beretini je u četvrtoj rundi pobedio kvalifikanta iz Nemačke Oskara Otea sa 6:4, 3:6, 6:3, 6:2 posle dva sata i 22 minuta igre.

Pri zaostatku 2:1 u četvrtom setu, Ote je pao i povredio ručni zglob – momentalno je zatražio medicinski tajm-aut. Nije predao meč, ali nije bio u stanju da pruži maksimum i eventualno još više zakomplikuje ovaj meč.

U prvom setu je Beretini napravio brejk u sedmom gemu sačuvao ga do kraja i poveo sa 1:0.

Ote je uzvratio u drugom. Već na startu je oduzeo servis Italijanu, do kraja seta nije viđen nijedan brejk, pa je došlo do izjednačenja u setovima.

Treći se malo razlikovao, jer je Ote prvi stigao do brejk prilike u prvom gemu – nije je realizovao, da bi Beretini ključni brejk napravio u četvrtom gemu.

Beretini se u četvrtfinalu sastaje sa boljim iz meča Novak Đoković - Dženson Bruksbi.