NOVO VELIKO IZNENAĐENJE U NJUJORKU! Pre mesec dana je šokirao Nadala, a sada je u četvrtfinalu US Opena!
EPA-EFE/JUSTIN LANE

Heris je u četvrtom kolu pobedio Amerikanca Rajlija Opelku sa 3:1 u setovima - 6:7 (6), 6:4, 6:1, 6:3, posle dva sata i 35 minuta igre.

Južnoafrikanac je pre mesec dana pobedio Rafaela Nadala u osmini finala na turniru u Vašingtonu, a odličnu formu potvrdio je i u Njujorku.

Napravio je Heris brejk u prvom setu pri rezultatu 4:4, međutim, Amerikanac je momentalno uzvratio, ubrzo se otišlo u taj-brejk koji je posle velike borbe pripao Opelki.

Ipak, u nastavku je usledio preokret.

Heris u drugom setu pravi brejk pri rezultatu 5:4 i dolazi do izjednačenja, pa je u trećem počistio Opelku, dopustivši mu da se samo upiše na semafor.

Nije južnoafrički teniser imao problema ni u četvrtom setu. Napravio je brejk odmah na startu, a onda i još jedan u poslednjem gemu za prilično rutinsku pobedu.

Heris se u četvrtfinalu sastaje sa Aleksandrom Zverevom koji je u tri seta pobedio Janika Sinera