GLEDA SRBINU U LEĐA! Rafa jeste majstor u Parizu, ali jedan Noletov rekord neće moći da obori!
EPA-EFE/IAN LANGSDON

Naime, predstojeći Đokovićev meč protiv Beretinija biće njegov 12. uzastopni u četvrtfinalu Rolan Garosa. Iako je do sada samo jednom osvojio titulu u Parizu, Novak od 2010. godine redovno ulazi u TOP 8.

S druge strane, Nadal je od 106 mečeva u Parizu dobio čak 104. puta. Jedina dva poraza viđena su 2009. i 2015. godine, dok Rafa 2016. nije učestvovao na RG.

Trenutno je na pet uzastopnih četvrtfinala i s obzirom na to da ima 35 godina teško će prestići Đokovića koji takođe ispred sebe ima mogućnost da trenutni niz produži.

Zanimljivo, upravo je Đoković bio taj koji je prekinuo Nadalov iz 2015. godine, a sa 12 uzastopnih četvrtfinala na RG Novak je drugi igrač u Open eri koji je upisao toliko nastupa na Grend slemovima.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading