Kecmanović posle preokreta do drugog kola Rolan Garosa, čeka se Đere
EPA-EFE/YOAN VALAT

Kecmanović je na startu turnira pobedio Danijela Evansa posle preokreta u četiri seta – 1:6, 6.3, 6:3, 6:4, nakon tri sata i šest minuta igre.

Naš teniser je odigrao jako loš prvi set u kojem je osvojio tek jedan gem. Ali, u nastavku se konsolidovao i uspeo da dođe do pobede.

Odmah na startu drugog seta napravio je brejk i poveo sa 3:0 i tu prednost je održavao do kraja tog dela igre, pa je tako stigao do izjednačenja.

U trećem setu je viđena revija brejkova, a Kecmanović ga je rešio u svoju korist.

Sličan scenario dogodio se i u četvrtom setu u kojem je Miomir napravio tri brejka, dok je dva puta izgubio gem na svoj servis.

Kecmanovićev rival u drugom kolu biće pobednik meča Laslo Đere - Korenten Mute.