NEKA SE SPREMI NADAL! Nole slomio “žilavog” Italijana i zakazao duel sa najvećim rivalom!
EPA/Ettore Ferrari

Novak Đoković savladao je Lorenca Sonega rezultatom 6:3, 6:7 6:2 i tako se plasirao u finale Mastersa u Rimu

Uspeo je Novak da savlada italijanskog tenisera koji mu je pružio žestok otpor.

Počeo je Nole rutinski ovaj meč. Oduzeo je jedan servis svom protivniku i zahvaljujući tom brejku uspeo da osvoji prvi set rezultatom 6:3.

U drugom setu usledila je prava drama, prokockao je Đoković i dve meč lopte, a zatim je Italijan bio uspešniji u taj-brejku.

Ipak, u trećem setu Novak je dokazao zašto je prvi teniser sveta. Rezultatom 6:2 porazio je svog protivnika i zakazao duel sa Rafaelom Nadalom.

Finalni susret igraće se u nedelju od 17.00 časova

Novak Đoković:Lorenco Sonego 2:1 (6:3, 6:7, 6:2)

5:5 - Dve set lopte je spasao Nole, a zatim uspeo da osvoji gem

4:5 - Bio je na korak Nole od brejka, imao tri brejk lopte, ali ponovo Sonego pokazao sjajnu igru i uzeo najduži gem na meču

4:4 - Ponovo je siguran Novak

3:4 -  Sigurno najduži gem na meču, Novak je imao dve brejk lopte, ali Sonego nakon dosta muke uzima gem

3:3 - Igra se gem za gem, oba tenisera su sigurni na svoj servi

2:3 - Ne da Italijan. Ponovo osvojio gem na svoj servis

2:2 - Siguran Nole na svoj servis

1:2- Prvi put smo imali da se gem igra na razliku. Nole je imao brejk loptu, ali Italijan je osvojio gem

1:1 - Agresivnom igrom Novak uzima novi gem

0:1 - Osvaja Sonego gem na svoj servis

Prvi set:

6:3 - Zahvaljujući sjajnim servis, Novak osvaja prvi set

5:3 -  Uspeo je Sonego da osvoji gem na svoj servis

5:2 - Još jedan lagan gem na Đokovićev servis

4:2 - Fenomenalno je servirao Sonego u ovom setu, nije prepustio Noletu nijedan poen

4:1 - Pružio je otpor u ovom setu Sonego, ali Novak je uspeo da izađe kao pobednik

3:1 - Uspeo je Novak da iskoristi drugu brejk loptu

2:1 - Osvaja Đoković gem bez izgubljenog poena

1:1 - Imao je Đoković 15:30 u ovom gemu, ali Italijan je uzeo tri gema zaredom

1:0 - Rutinsko osvajanje gema za Noleta

Naš teniser  je posle dva dana borbe salvadao Stefanosa Cicipasa (4:6, 7:5, 7:5) i tako izborio polufinalni susret sa Italijanom.

Sonego je takđe danas imao meč, on je savlada Andreja Rubljova posle tri seta borbe (3:6, 6:4, 6:3)

Zanimljivo je  da su se ova dva tenisera sreli samo jednom u karijeri, i to prošle godine u Beču kada je Italijan ubedljivo slavio rezultatom (6:2, 6:1)

Pobednik ovog meča u finalu će igrati protiv Rafael Nadala.