Blic/Marko Metlaš
Košarkaši u Kini

kss.rs

Košarkaši u Kini, Foto: kss.rs

Hvala vam što ste pratili tekstualni prenos utakmice Srbija - Francuska na portalu Alo!

Srbija je jedina neporažena reprezentacija u pripremnom periodu!

10' Srbija je pobedila i Francusku. Teška utakmica, ali na kraju nova velika pobeda 61:56!

9' Faul u napadu Gobera, Simonović pogađa jedno slobodno bacanje 58:54

8' Jokić iz okreta 57:54 za Srbiju! Tajm - aut traži klupa Francuske

5' Srbija nije iskoristila napad, Lesor pravi faul u napadu. Milutinov promašuje ostaje 54:52 za Francusku

3' Albisi trojkom i dalje održava prednost Francuske 52:50

1' Gudurić prvi pogađa za Srbiju u poslednjem periodu 49:48 za Francusku

ČETVRTA ČETVRTINA:

10' Batum koristi nesporazum naših igrača i postavlja konačan rezultat posle treće četvrtine 48:46 za Francusku

9' Milutinov za Birčevića i novo izjednačenje 46:46

Partizan počeo pripereme za novu sezonu! Start u Zemunu, pa onda selidba u "Arenu"!

AUTOR: B92/V.Ž. DATUM I VREME: 19.08.2019. 20:48 - 19.08.2019. 20:54 Partizan će 5. septembra u Beogradu odigrati zatvoreni test meč protiv Darušafake Andrea Trinkijeri, Foto: Alo/Marko Metlaš Košarkaši Partizana počeli su pripreme za novu sezonu. Tokom uvodne nedelje, crno-beli će trenirati u zemunskom SC "Master", dok je početkom naredne nedelje planiran prelazak u novi dom košarkaša Partizana, Beogradsku arenu.

8' Batum pogađa za tri ponovo Francuska vodi 46:44

7' Simonović pogađa za dva 43:40

6' Jović uz faul za izjednačenje 40:40. Pogađa Jović i dodatno bacanje vodi Srbija 41:40!

5' RADULJICAAAAAAAAA ZA TRIIIIIII KAPITEN KAPITENSKI KADA JE TEŠKO

4' Gober nastavlja seriju Francuske od 5:0 koju košem prekida TROJKOOOMMMM SIMOOONOVIIIĆĆĆ 40:35

Jedva čekaju Evroligu i paklenu atmosferu "Delija", a ON će nositi dres sa brojem 1! (FOTO)

AUTOR: Tanjug/V.Ž. DATUM I VREME: 23.08.2019. 16:13 - 23.08.2019. 16:36 Derik Braun istako je da je veoma sreća što je došao u klub koji ima veliku tradiciju Promocija novih košarkaša Crvene zvezde, Foto: Alo!

3' Raduljica je prvi dvocifreni igrač u našem timu 35:32 za Francusku

2' KONAČNOOOOOO TROJKAAAAAAAA MICIĆĆĆĆĆĆ 35:28

1' Francuska postiže prve poene u nastavku i povećava prednost na početku drugog poluvremena

TREĆA ČETVRTINA:

10' Francuska je bila bolja u prvom poluvremenu i zasluženo odlazi na veliki odmor sa prednošću 32:23. Utakmica sa jako malim brojem poena.  Srbija je u drugom periodu postigla samo 9 poena.

9' Loša igra Srbije u napadu u ovim trenutcima

Legenda koja krasi NBA logo uvodi Divca u Kuću slavnih!

AUTOR: Alo.rs/ M. Dr. DATUM I VREME: 27.08.2019. 11:00 Ceremonijal ulaska novih košarkaša u Kuću slavnih će se održati od 5. do 7. septembra u Springfildu. Vlade Divac, Foto: Profimedia * Divac se Lejkersima priključio 1989.

8' Simonović za Marijanovića koji smanjuje na 30:23

7' Odlazi Francuska na +7, mora da reaguje naš selektor tajm - aut 28:21 za Francusku

6' Francuska se ponovo odlepila na +5

5' Sjajna rampa Birčevića, tajm - aut uzima selektor Francuske

4' Radljica sa penala izjednačuje na 17:17. Loše izvodimo slobodna bacanja za sada

3' Jokić za Gudurića za prve poene u drugom delu susreta

DRUGA ČETVRTINA:

10' Vasa Micić smanjuje rezultat na 15:14 , ali i Francuzi postižu poen. Okogbo faulira Marjanovića koji promašuje slobodna bacanja. Francuska završava prvi deo igre sa prednošću 17:14

9' Birčević zakucava, a Furnije promašuje iz velike daljine za tri poena

8' Gober pogađa za dva poena, tajm - aut 15:10 vodi Francuska

7' Gudurić postiže svoj četvrti poen, Gober uzvraća 13:10 je trenutni rezultat za Francusku

Ovo je devojka Nikole Jokića na koju Amerikanci kidaju! Uticala je na njegovu odluku koja je Srbiju digla na noge! (FOTO)

AUTOR: alo.rs/M.D. DATUM I VREME: 26.08.2019. 11:08 - 26.08.2019. 11:36 Ljubav iz školskih dana još uvek traje! Nikola Jokić, Foto: Alo/Vladimir Marković * Mundobasket počinje 31. avgusta a traje sve do 15. septembra * Srbija je u grupi sa Italijom, Angolom i Filipinima * Amerikance je zanimalo ko je devojka Nikole Jokića DA SE NAJEŽIŠ!

5' RADULJIIIIIICAAAA ZAKUCAVAAAA 9:8 ZA FRANCUSKU

3' Prvi koš Srbije iz igre Gudurić 7:4

Grčka pobedila Dominkanu, šokantan poraz Italije! Još malo, ljudi, još samo malo do početka!

AUTOR: B92/V.Ž. DATUM I VREME: 26.08.2019. 16:55 - 26.08.2019. 17:57 "Heleni" su utakmicu rešili u poslednjoj četvrtini koju su dobili rezultatom 21:14.

2' Prva trojka za Francusku 5:2, sa druge stane Jović nije precizan. Batum pogađa za 2, bolje počinje meč Francuska 7:2

1' Gober pogađa slobodna bacanja za prve poene na utakmici. Raduljica je takođe precizan sa linije penala 2:2

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaška reprezentacija Srbije sastaje se sa selekcijom Francuske na pripremnom turniru u kineskom Šenjangu. Ovo je poslednja pripremna utakmica našeg tima pred početak Mundobasketa koji počinje u subotu.

Izabranicima Aleksandra Đorđevića dobro će doći ova utakmica protiv Francuske koja važe za jednog od favorita na predstojećem Mundobasketu.

Srbija je do sada zabeležila osam pobeda iz isto toliko mečeva tokom priprema. Kada je reč o turniru u Šenjangu bili smo bolji od Italije i Novog Zelanda.