Amerika - Češka
EPA Wu Hong

EPA Wu Hong

Amerika - Češka, Foto: EPA Wu Hong

Košarkaši SAD su savladali Češku sa 88:67 u svojoj prvoj utakmici na Svetskom kupu u Kini. Izabranici selektora Grega Popoviča su dobili sve četvrtine, iako su nešto sporije krenuli i rezultatom 17:14 dobili prvih deset minuta.

Dušan Kecman istakao najveći kvalitet u igri košarkaša Srbije!

AUTOR: Tanjug/S.I. DATUM I VREME: 01.09.2019. 16:30 Srpski košarkaš i legenda Partizna, Dušan Kecman, pričao je o učešću selekcije Srbije na Svetskom prvenstvu u košarci koje se održava u Kini.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi je bio Donovan Mičel sa 16 poena, Herison Barns je dodao 14, a Kemba Voker je upisao 13. Dvocifreni učinak je imao još Džejson Tejtum sa 10 poena.

Popovič je pružio šansu svim igračima, a najmanje vremena na parketu su proveli centri Mejson Plamli i Bruk Lopez.

U taboru Češke je najbolji utisak ostavio Tomaš Satoranski sa 17 poena, a Vojček Hruban i Jaromir Bohačik su dodali po 13.