FK Partizan

Strelci golova za crno-bele bili su Kalulu u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, a Stefan Jovanović je postigao auto gol u 75. minutu igre.

Crno-beli su od samog početka pokazali da više žele pobedu, pa su od starta imali ofanzivan pristup.

Partizan je propustio veliku šansu u 11. minutu. Stojković je pronašao Kalulua koji je šutirao sa sedam metara. Savić je uspeo da interveniše, a Kalulu je odbijenu loptu poslao iznad prečke.

Samo tri minuta, akteri su bili isti. Kalulu je snažno šutirao iskosa sa desne strane, a Savić je tu loptu poslao u korner.

Crno-beli su propustili šansu i u 21. minutu, kada Menig šutirao sa 15-ak metara, a Savić je uspeo da odbrani.

Samo tri minuta kasnije, Aranđel Stojković je propustio lepu priliku. Šutirao je po zemlji, a Savić je ponovo maestralno reagovao.

U 40. minutu je Natho pronašao Meniga koji je šutirao iskosa sa leve strane. Savić je uspeo da odbrani, a Menig je odbijenu loptu poslao pored gola. Velika prilika odlazi u nepovrat.

Partizan je konačno došao do gola u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. Belić je centrirao po zemlji sa desne strane. Lopta je došla do Kalulua koji je šutirao sa nekih sedam metara i pogodio.

Crno-beli su u prvom poluvremenu uputili 11 udaraca na gol protivnika, dok je Napredak uputio samo jedan udarac.

Na poluvremenu, crno-beli su imali prednost od 1:0.

FK Partizan

Aleksandar Đorđević

Već u 49. minutu, Saldanja je imao veliku priliku. Šutirao je iz okreta sa 17 metara, ali je lopta pogodila stativu.

U 55. minutu i Svetozar Marković je bio u prilici. Posle centaršuta Meniga, lopta je došla do Markovića koji je šutirao sa desetak metara, ali je lopta otišla pored gola.

U 68. minutu, Napredak je imao šansu. Posle centaršuta Ljubomirca, Bojović je uhvatio volej iskosa sa desne strane, ali je Jovanović intervenisao.

FK Partizan

Partizan je duplirao prednost u 75. minutu. Zahid je centrirao, a loptu je u sopstvenu mrežu poslao Stefan Jovanović.

Do kraja je Saldanja imao lep pokušaj sa oko 25 metara, ali je Savić odlično intervenisao.

Ostalo je 2:0 (1:0) za ekipu Partizana.

Nakon ovog kola, Partizan je na prvom mestu sa 22 osvojena boda, dok je Napredak na 14. mestu sa osvojenih sedam bodova.

U narednom kolu, Partizan dočekuje Mladost, dok Napredak gostuje u Nišu ekipi Radničkog.

Napredak - Partizan 0:2 (0:1)

Stadion: Gradski    Sudija: Nenad Minaković

Strelci: Kalulu 45+2, Jovanović (a.g.)75

Napredak: Savić - Đeković, Marinković (od 82. Jovanović), Mršić - Stoiljković (od 56. Marinković), S. Jovanović, Jović (od 56. Sadiković), Zličić - Ljubomirac, Bastajić, Bojović (od 82. Stanojlović)

Partizan: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Kanute (od 76. Baždar), Belić - Kalulu (od 76. Nikolić), Natho (od 69. Zahid), Menig (od 63. Severina) - Saldanja

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

Kraj utakmice. Partizan je pobedio Napredak rezultatom 2:0 (1:0).

90+4 - Pokušao je Baždar, ali Savić brani.

90. minut - Meč će biti produžen četiri minuta.

87. minut - Obe ekipe utakmicu polako privode kraju.

83. minut - Pokušao je Saldanja sa 25 metara, ali je Savić loptu poslao u korner.

82. minut - U ekipi Napretka ušli su Stanojlović i Jovanović umesto Bojovića i Marinkovića.

82. minut - Žuti karton je dobio Marinković.

76. minut - Iz igre su izašli Kanute i Kalulu, a ušli su Baždar i Nikolić.

75. minut - GOL! Partizan je duplirao prednost. Zahid je uputio centaršut, a Jovanović je poslao loptu u sopstvenu mrežu.

72. minut - Antić je centrirao, ali Zahid nije uspeo da loptu glavom zahvati kako treba.

69. minut - U igru je ušao Zahid umesto Natha.

68. minut - Velika prilika za Napredak. Ljubomirac je stigao loptu da ne izađe u gol aut, centrirao, a loptu je na volej uhvatio Bojović ali je Jovanović uspeo da interveniše. Ovo je bio prvi udarac Napretka u okvir gola Partizana.

64. minut - Pokušao je Bastajić sa oko 25 metara, ali je lopta otišla daleko pored gola. Ovo je bio drugi udarac na gol ekipe Napretka.

63. minut - Severina ulazi u igru umesto Meniga.

57. minut - Šutirao je Belić sa distance, pravo u ruke golmana Savića.

56. minut - Izmene u ekipi Napretka. Iz igre su izašli Stojiljković i Jović, a ušli su Marinković i Sadiković.

55. minut - Posle centaršuta Meniga, lopta je došla do Svetozara Markovića, koji je šutirao sa desetak metara, ali je lopta otišla pored gola.

49. minut - Šutirao je Saldanja sa oko 17 metara iz okreta, ali je lopta pogodila stativu.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Napretka.

Prvo poluvreme:

Kraj poluvremena. Partizan vodi rezultatom 1:0 golom Kalulua u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

45+2 - GOL! Partizan vodi. Belić je bio sa desne strane unutar šesnaesterca i centrirao do Kalulua koji je šutirao sa sedam metara i lopta je zatresla mrežu.

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za dva minuta.

41. minut - Antić je šutirao sa 20 metara, preko gola.

40. minut - Veliki promašaj crno-belih. Saldanja je sjajno prošao po levoj strani, Natho je odigrao do Meniga koji je šutirao iskosa sa leve strane. Međutim, Savić je uspeo da odbrani, a odbijenu loptu je Menig poslao pored gola.

31. minut - Partizan napada, bliži je golu, ali mreže još uvek miruju.

FK Partizan

24. minut - Velika šansa za Partizan. Šutirao je u bliži ugao Aranđel Stojković sa 13 metara po zemlji, a Savić je fenomenalno intervenisao.

22. minut - Žuti karton je dobio Nemanja Đeković.

21. minut - Nova velika šansa za Partizan. Kvinsi Menig je šutirao sa 15 metara, a Savić je uspeo da odbrani. Odbitak je išao ka Kaluluu, ali je Jovanović uspeo da reaguje u poslednjoj sekundi.

14. minut - Šutirao je Kalulu snažno po zemlji iskosa sa desne strane, ali je Savić tu loptu poslao u korner.

11. minut - Velika šansa za Partizan. Stojković je pronašao Kalulua koji je uputio udarac sa samo sedam metara. Golman Savić je odbranio, a Kalulu je odbijenu loptu poslao preko gola.

9. minut - Prvi udarac na gol. Ljubomirac je centirao, a Bojović je pokušao glavom. Lopta je otišla pored desne stative.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Partizana.

16:45 - Glavni sudija meča biće Nenad Minaković.

16:15 - Dobar dan i dobrodošli na lajv blog posvećen utakmici 10. kola Superlige Srbije između Napretka i Partizana. Dešavanja iz Kruševca pratite na portalu alo.rs.