Partizan - Nordsjeland

Crno-beli tako u dve utakmice protiv danske ekipe nisu postigli nijedan gol i na neslavan način su se oprostili od Evrope. Nordsjeland dalje ide ukupnim rezultatom 6:0!

Prvo poluvreme je bilo katastrofalno što se tiče igre izabranika Igora Duljaja.

Delovali su potpuno pogubljeno, bezidejno, bez želje da poprave utisak posle bruke u prvoj utakmici. U odbrani je ponovo "duvala promaja", pa su gosti stvorili veliki broj prilika.

Iz jedne takve šanse Nordsejalnd je i poveo u 30. minutu preko Osmanija. Bila je to lepa akcija gostiju, a Osmani se praktično ušetao u gol.

Drugo poluvreme je bilo mučno za gledanje.

I fudbaleri Partizana i fudbaleri Nordsejalanda su jedva čekali da se meč završi.

Crno-beli su zaigrali nešto ofanzivnije, imali inicijativu, gosti su se povukli, ali bili su to jalovi napadi domaćih.

Na kraju je Partizan ostao i sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Nemanja Nikolić u 83. minutu.

Nordsjeland zasluženo nastavlja takmičenje u grupnoj fazi Lige konferencije, a Partizan se okreće domaćoj sceni.

Partizan - Nordsjeland 0:1 (0:1)

Strelac: Osman u 30. minutu

Sudija: Kevin Klensi (Škotska)

Stadion Partizana

Partizan: Jovanović – Stojković, Marković, Ilić, Antić – Kanute, Belić – Severina, Natho, Menig – Saldanja.

Nordsjeland: A. Hansen – Hej, K. Hansen, Nagalo, Frese – Dorgeles, Tverskov, Svenson – Antman, Nigren, Osman.

Kraj! Agonija Partizana je završena.

90. minut - Još četiri minuta će se igrati u Humskoj.

83. minut - Kakvo rasulo vlada u timu Partizana govori činjenica da je Nemanja Nikolić dobio crveni karton posle desetak minuta igre i to je oba kartona dobio zbog nesportskog ponašanja.

81. minut - Solidan napad Partizana, lopta je na odbitak došla Beliću, koji je šutirao sa 18 metara, izblokiran je i biće korner.

72. minut - I jedni i drugi jedva čekaju da se završi utakmica.

65. minut - Zaigrao je Partizan bolje u nastavku, ima inicijativu, ali bez konkretne šanse.

60. minut - Još dve izmene u Partizanu, Šćekić i Kalulu umesto Kanutea i Severine

52. minut - Dobra ideja Zahida, gurnuo je loptu u prostor za Trifunovića, ali je Hej bio brži od njega.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme, Nordsjeland vodi 1:0. Ponovo očajna igra Partizana.

45. minut - Dobra akcija Partizana, Natho je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali ponovo je siguran Hansen.

42. minut - Golman Hansen je loše boksovao loptu posle kornera, ona je pala u noge Markoviću, ali je čuvar mreže gostiju uspeo da spreči gol.

39. minut - I opet Osman zadaje probleme odbrani Partiazana, ali ostaje 0:1.

36. minut - Jako loše deluju fudbaleri Partizana.

30. minut - Gol! Nordsjeland vodi! Bilo je samo pitanje trenutka kada će kapitulirati odbrana crno-belih. Strelac je Osman i to je sa peterca samo gurnuo fudbal u mrežu posle brze i lepe akcije.

26. minut - Kakva šansa za Nordsjeland! Posle neuspelog prekida za Partizan sevnula je kontra na drugoj strani, Osman je bio sam ispred Jovanovića i šutirao pored gola! Neverovatno šta je promašio.

21. minut - Frenk Kanute dobio je žuti karton zbog preoštrog starta na Osmanu. Bunio se igrač Partizana smatrajući da je Osman više simulirao, ali sudija nije imao milosti.

14. minut -  Stojković je gurnuo loptu u šesnaestercu, ona je pogodila u ruku Fresea, promenila je smer i otišla u korner. Skočili su svi u timu Partizana, ali sudija iz Škotske nije pokazao na belu tačku.

11. minut - Opasan je Nordsjeland iz kontranapada. Odigrali su dobru akciju, ali ipak Jovanović je na kraju uspeo da stigne do lopte pred Osmana.

9. minut - Sasvim solidan pokušaj Natha, ali siguran je golman gostiju.

2. minut - odmah su gosti imali opasan napad preko Osmana koji je pao u kaznenom prostoru, ali nema ništa od penala.

1. minut - Utakmica je počela!

20.00 - Trener Partizana Igor Duljaj, kao što je najavljeno, napravio je samo jednu izmenu u odnosu na tim iz Danske. Kristijan Belić, koji nije igrao u Farumu zbog crvenog kartona, vratio se u sastav umesto Aleksandra Šćekića.

19.27 - Kalkulacija nema, idemo na pobedu. Obećanja, ili velike reči, u ovom trenutku nisu realnost. Osećam, a vidim to i na licima fudbalera, želimo pobedu. Da li će ona biti dovoljna za prolaz ne znam, ni u ludilu neću da pretim ekipi koja nas je pobedila sa 5:0. Ne bih to uradio ni u ludilu. Želim trijumf i zbog srpskog fudbala - rekao je Igor Duljaj.

Fk Partizan

Promo Partizan

19.23 - Partizan je pred duel sa Nordsjelandom pobedio Javor u domaćem prvenstvu sa 3:1 i tim trijumfom napravio uvertiru za revanš.

19.21 - Crno-beli su u Danskoj doživeli debakl i sada žele da poprave utisak i ako im se ukaže prilika naprave čudo.

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencija u kojem se sastaju Partizan i Nordsjeland. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Humske.