Partizan - Javor

Trener Partizana Igor Duljaj izostavio je iz startne postave kapitena Svetozara Markovića, a šansu je posle duže vremena dobio Siniša Saničanin.

Partizan je poveo u 22. minutu, Kristijan Belić je bio asistent, a Kvinsi Menig strelac. U 40. minutu Mateus Saldanja je poslao loptu u mrežu gostiju, ali se ispostavilo da je bio u ofsajdu, pa je VAR intervenisao i gol nije priznat. Javor je izjednačio u 48. minutu.

Bek gostiju Dino Dolmagić postigao je prelep gol, sa više od 25 minuta poslao je loptu u rašlje. Partizan je ipak ponovo poveo u 57. minutu, kapiten Bibras Natho je bio asistent, a Aranđel Stojković strelac prvenca u dresu Partizana.

Pobedu crno-belih overio je Saldanja golom u 69. minutu posle kontranapada i odlične asistencije Belića. Partizan je mogao do mnogo ubedljivije pobede, ali su Aldo Kalulu i Saldanja pogađali okvir gola.

Za Partizan je debitovao Norvežanin Gajas Zahid, koji je ušao u igru u 59. minutu.

Trećom uzastopnom prvenstvenom pobedom Partizan je stigao do trećeg mesta sa 10 bodova, dva manje od drugoplasirane Crvene zvezde, koja ima odigranu utakmicu više, dok je TSC Bačka Topola prvi. Partizan u četvrtak dočekuje Nordsjeland u revanš meču plej-ofa Lige konferencija, a onda u nedelju u Superligi ide u goste IMT-u. Javor će u narednoj rundi ugostiti niški Radnički.

PARTIZAN - JAVOR 3:1 (1:0)

Stadion: Partizana, Sudija: Nenad Minaković

PARTIZAN: Jovanović – Stojković, Ilić, Saničanin, Antić – Belić, Kanute – Kalulu, Natho, Menig – Saldanja.

JAVOR: Manojlović – Dolmagić, Kopitović, Skoko, Miletić – Dukure, T. Petrović – Kembel, Gojković, Tanko – Gigić.

90. minut - Još četiri minuta nadoknade.

77. minut - Umalo i Menig da dođe do drugog gola. Dobro je šutirao, ali pogodio samo prečku!

69. minut - GOOOOL! Belić je sjajno proigrao Saldanju, a Brazilac postigao drugi gol na meču!

57. minut - GOOOOL! Aranđel Stojković postiže prvenac u dresu Partizana!

56. minut - Kakav sada pokušaj Kalulua! Zahvatio je loptu iz teške pozicije, ali pogađa samo stativu!

48. minut - GOOOOOL! Dolmagić postiže sjajan gol sa nekih 25 metara! Izjednačenje u Humskoj!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Još dva minuta nadoknade.

40. minut - GOOOL! Natho za Saldanja, a Brazilac pogađa i duplira prednost Partizana! Ipak, ne! Nakon VAR snimka pogodak je poništen!

27. minut - Mali predah za fudbalere kako bi se osvežili usled velike vrućine.

26. minut - Dobar pokušaj Miletića iz slobodnog udarca, ali lopta pogađa samo spoljni deo mreže.

22. minut - GOOOOL! Menig! Karakterističan šut sa levog boka i nemoćan je bio Manojlović!