Fk Partizan

Fudbaleri Partizana odigrali su najlošiju utakmicu u dosadašnjem delu sezone.

Biće jako teško pulenima Igora Duljaja da nadomeste dva gola koja su primili na gostovanju Sabahu.

Prvih 45. minuta prošlo je bez golova. Nešto konkretniji su bili igrači Sabaha koji su imali inicijativu na samom početku i kraju istog, ali je sjajan na golu Parizana Aleksandar Jovanović.
Vinsant Til je imao par pokušaja.

U samom finišu ogromna šansa posle kornera, ali dve lepe odbrane golmana Partizana.

Naš tim je par puta pokušao preko Meninga, Saldanju je jedom napucala lopta nakon lošeg ispucvanja golmana Sabaha, ali nije otišla u gol.

U drugo poluvreme bolje su ušli Azeri, odmah prilika nakon greške Kalulua, u velikoj šansi se našao Nurijev, ali ni on se nije najbolje snašao.

Tek u 62. minutu Saldanja je imao lepu šansu za Partizan, ali nije uspeo da stigne do lopte.

Nakon toga pravi blickrig Sabaha, prvo je penal odbranio Jovanović u 69. minutu, ali minut nakon toga Latić sjajnim udarcem sa dvadesetak metara šalje loptu u mrežu. Samo ćetri minuta kasnije Isajev centrira, ali umesto asistencije lopta vara golmana crno-belih i ulazi u gol za 2:0.

Do kraja nismo videli mnogo uzbuđenja, pa je domaćin rutinski priveo meč kraju.

Sabah - Partizan 2:0

Strelci: Bojan Letić, Aleksej Isajev

Stadion: Bank Respublika Arena

Sudija: Giorgi Kruašvili (Gruzija)

Sabah: Imanov – Sejdijev, Hadudi, Čakla, Letić – Kristijan, Isajev, Til – Margarita, Apeh, A. Nurijev.

Partizan: Jovanović – Filipović, Marković, Ilić, Antić – Kanute, Belić – Severina, Kalulu, Menig – Saldanja.

Kraj utakmice

90. minut Sudija je produžio utakmicu za šest minuta.

83. minut Nikolić menja Saldanju.

77. minut Til šutira, ali brani Jovanović

74. minut Sabah ubrzo postiže i drugi gol, strelac je bio Isajev.

70. minut Bojan Letić postiže prelep gol.

69. minut BRANI JOVANOVIĆ!!! Loš šut igrača Sabaha Isajeva.

68. minut Penal za Sabah, Severina je skrivio penal po proceni Gruzina.

66. minut Tri promene u ekipi Partizana: Stojković menja Filipovića, Šćekić Belića, a Pantić Kanutea.

63. minut Velika šansa nakon prekida za Azere, ali preko gola.

62. minut Velika šansa za Saldanju, ali nije uspeo na vreme da dođe do lopte.

58. minut Volkovi menja Apeha u timu Sabaha.

55. minut Kalulu izlazi iz igre, nije se snašao, ulazi Bibras Natho.

53. minut Margarita šutira iskosa, ali sjajno opet interveniše Jovanović.

51. minut Apeh takođe dobija žuti.

50. minut Kristijan, igrač Sabaha je dobio žuti karton.

48. minut Velika šansa za Sabah, Kalulu greši a Anatoli Nurijev maši kolosalnu šansu.

Kraj prvog poluvemena.

45+3. minut Ogromna šansa za Sabah, i dve sjajne odbrane uzastupno!

45+2. minut Skupo je mogla crno-bele da košta greška u svojih šesnaest metara, ali se nisu snašli Azeri.

43. minut Partizan pokušava, ali se dobro brani Sabah.

Fk Partizan

FK Partizan

33. minut Velika šansa za Sabah, ali blokira Antić šut u šesnaestercu.

30. minut Ponovo pokušava Mening, ali veoma neprecizno.

29. minut Pokušaj Meninga završio je pored gola.

Fk Partizan

FK Partizan

27. minut  Ofsajd igrača Sabaha, nema ništa od gola.

23. minut Žali se na povredu Kalulu, kratko osveženje po sparnom vremenu za ostale.

20. minut Velika greška golmana Sabaha, zamalo Saldanja slučajno da postigne gol, ali ostaje 0:0

18. minut Ponovo šut Tila, ali brani Jovanović.

15. minut Šansa za Severinu, ali sjajno reaguje defanzivac Azera.

8. minut Veliki promašaj Vensana Tila, lepa prilika za Sabah.

5. minut Letić šutira preko gola crno-belih.

4. minut - Žuti karton za Belića.

3. minut - Dobar šut Tila, ali pored gola Jovanovića

18:00 - Utakmica je počela!

Fk Partizan

FK Partizan

17:17 - Iskustvo igranja Mateuša Saldanje u Azerbejdžanskoj ligi moglo bi dosta da znači četi Igora Duljaja.

17:05 - Strateg crno-belih napravio je dve izmene u odnosu na tim koji je počeo derbi sa Vojvodinom u Novom Sadu. Ulogu ofanzivnog veziste dobio je novajlija Aldo Kalulu umesto Bibarsa Natha, dok je na poziciji desnog beka Aleksandar Filipović umesto Aranđela Stojkovića.

16:47 - Igor Duljaj smatra da ekipa ima obavezu prema navijačima da odigra kvalitetno, i ceni svog protivnika, smatrajući da danas nema slabih timova u evropskim takmičenjima.

16:39 - U Partizanu nema problema sa povredama, ali šef struke Igor Duljaj mora da misli o svežini svojih igrača nakon teškog gostovanja Vojvodini u Novom Sadu.

16:33 - Partizan je nakon uvodnog remija u Superligi Srbije sa TSC-om 3:3, savladao u svom drugom gostovanju Vojvodinu sa 2:0, a to će pokušati da ponovi i na trećem u Bakuu.

16:29 - Sabah je do sada odigrao tri meča od početka sezone, dva u Evropi i jedan u domaćem šampionatu i u sva tri je bio uspešan. Savladan je letonski RFS u dvomeču oba puta sa 2:1, a u domaćem prvenstvu Gabala kod kuće sa 5:0.

16:15 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen večerašnjoj utakmici između Sabaha i Partizana. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Azerbejdžana.