Partizan - Cedevita

Partizan je u majstorici polufinala savladao Cedevita Olimpiju sa 90:71 i zakazao okršaj sa Crvenom zvezdom.

Bio je ovo najbolji meč crno-belih u seriji koji su konstatno bili u prednosti i zasluženo će igrati za trofej regionalnog takmičenja.

Sjajno je Partizan počeo meč, uz osam poena Alena Smailagića, koji je u tom periodu ubacio dve trojke (8:2). Nisu se crno-beli na tome zaustavili, na krilima navijača brzo su stekli i velikih 12 poena prednosti (14:2).

Do finiša prvog kvartala Ljubljančani su uspeli da spuste razliku, zaključno sa košem Mahkovića (24:16). Najbolji period igre gosti su imali na početku druge četvrtine, kad su posle fantastičnog zakucavanja Alibegovića prišli na dva poena minusa (26:24).

Posle trojke Mulalića Cedevita Olimpija je izjednačila (29:29), potom imala i napad za vođstvo. Ali, na jedan dobar usledilo bi nekoliko loših, ishitrenih poteza Ljubljančana.

I upravo je finiš prvog poluvremena bio sličan početku, furiozno je Partizan igrao u tim momentima. A sve je završeno blokadom Lesora i trojkom iz teške pozicije Pantera, za dvocifrenu razliku – 41:30.

Na nešto više od sedam minuta do kraja Egzum je pogodio za tada maksimalnih 18 poena prednosti, pa je trener Cedevita Olimpije još jednom zatražio tajm-aut (76:58).

Nijednog trenutka gosti nisu uspeli da ugroze crno-bele, pa je tim Željka Obradovića na kraju slavio sa 19 poena prednosti.

Na kraju, najefikasniji kod domaćih bili su Ledej sa 17, Naneli sa 12, Anđušić, Smailagić i Egzum sa po 11, Madar sa devet poena. Kod Ljubljančana, istakli su se Dragić sa 15 i Alibegović sa 11 poena.

Partizan - Cedevita Olimpija 90:71 (24:16, 17:14, 24:23, 25:18)

Hala: Arena

Sudije: Tomislav Hordov, Miloš Koljenšić, Denis Hadžić

Partizan: Ledej 17, Drezgić, Koprivica 2, Panter 6, Smailagić 11, Papapetru, Egzum 11, Naneli 12, Lesor 4, Trifunović 7, Anđušić 11, Madar 9

Cedevita Olimpija: Rebec 6, Ferel 3, Radović 2, Jeremić 3, Alibegović 11, Murić 10, Mulalić 3, Kosi 2, Matković 10, Gnjidić, Omić 6, Dragić 15

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj! Ubedljiva pobeda Partizana - 90:71

38. minut - Evo i Drezgića na parketu koji će dobiti dodatno iskustvo.

37. minut - Sve je ovde odavno rešeno, Partizan će u finale!

35. minut - Sada i Anđušić pogađa za tri. Na pet minuta pre kraja Partizan vodi 15 razlike.

34. minut - Razigrao se Egzum u ovim momentima. Partizan vodi 76:58.

32. minut - Sada Smailagića pogađa za tri!

31. minut - Trojka Eguzma, potpunu kontrolu imaju domaći.

Treća četvrtina:

30. minut - Kraj treće deonice, crno-beli imaju 12 poena prednosti.

29. minut - Penal završnica treće četvrtine 65:51.

28. minut - Jeremić pogađa sva tri bacanja 58:46, pa Ledej sa distance 60:46.

27. minut - Pogađa i Ledej, potom trojka Ferela 56:43.

26. minut - Odličan pogodak za dva poena – 54:37.

25. minut - Kanonada Partizana za velikih +16

23. minut - Naneli je pokrenuo crno-bele 4 vezana poena 45:34.

22. minut - Bolji start gostiju u nastavku 41:34.

21. minut - Utakmica je nastavljena.

Druga četvrtina:

20. minut - Poluvreme, Partizan vodi 41:30!

19. minut - Matković polovičan sa linije penala na drugoj strani.

17. minut - Nova serija Partizana koji opet ima +5.

16. minut - Mulalić postiže trojku za izjednačenje 29:29.

14. minut - Trojka Egzuma, važan koš za Partizan.

13. minut - Gosti su u seriji, Alibegović zakucava uz faul, samo je tri razlike za crno-bele.

12. minut - Panter postiže prve poene u drugoj četvrtini 26:16, potom Rebec za tri 26:19.

Prva četvrtina:

10. minut - Kraj prve deonice, Partizan igra jako dobro i vodi 24:16.

8. minut - Gosti su se stabillizovali, a ponovo su Dragić i Matković dobro iskombinovali. Pas slovenačkog za hrvatskog reprezentativca i novo efektno zakucavanje bivšeg centra Mege. Usledio je tajm-aut klupe Partizana, pri rezultatu 19:12 na tri minuta do prvog odmora.

7. minut - Izgleda da je ipak trojka Madara, pa je posle poena Nanelija Partizan poveo 19:8. S druge strane, odličan pas Dragića i zakucavanje Matkovića.

5. minut - Sada Ledej poentira. Odlična igra ekipe Željka Obradovića.

4. minut - Trojka Madara za ogromnih 15:2! Ipak je jedna od trojki Partizana bio šut za dva, pa je rezultat 14:2

2. minut - Sjajan početak Partizana koji vodi 12:2.

1. minut - Dobar start crno-belih, trojka Smailagića, pa poeni istog igrača 5:0

18.05 - Crno-beli su prvi meč u seriji dobili veoma ubedljivo sa 85:70, ali su u drugom podbacili i doživeli poraz 95:83.

18.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen majstorici polufinala Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Partizan i Cedevita Olimpija. uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.