Drugi meč polufinala ABA lige

Cedevita je tako uspela da dođe do izjednačenja u seriji, a majstorica je na programu šestog juna u Areni od 20 časova.

Potpuno su Ljubljančani nadigrali crno-bele, a posebno su impresivni bili u napadu i zasluženo slavili.

Prva deonica je bila spektakularna, igralo se u NBA ritmu, a crno-beli su ubacili čak šest trojki.

Ipak, i domaći su bili veoma raspoloženi ofanzivno, pa je posle prvih 10 minuta na semaforu pisalo 29:26. U poslednjoj sekundi četvrtine Dante Egzum je pogodio trojku sa preko pola terena. Međutim, izabranici Željka Obradovića nisu iskoristili momentum, premda su bolje otvorili drugu četvrtinu.

Finiš kvartala pripao je Cedevita Olimpiji koja je napravila seriju 15:5 i na odmor otišla sa dvocifrenom prednošću (51:41).

Vrlo brzo je Partizan uspeo da se vrati u igru i početkom treće deonice priđe samo na -3. Ali, usledio je novi pad u igri.

Olimpija je prebrodila krizu i sjajnom kolektivnom igrom stigla je ponovo do dvocifrene prednosti zahvaljujući trojkama Mulalića i Rebeca.

U poslednjih deset minuta su ušli sa 73:60 i rutinski priveli posao kraj, za povratak serije u Beograd. Približio se Partizan na minus osam, ali trojka Dragića za plus 11 na minut i po pre kraja rešila je sve dileme.

Jogi Ferel je predvodio Olimpiju sa 21 poenom, Zoran Dragić je postigao 12, a Alen Omić i Edo Murić upisali su po deset poena. Kod Partizana se istakao Panter sa 24 poena, Egzum je brojao do 16, a Naneli do 14 poena. Dvocifren je bio i Lesor sa 11.

Cedevita Olimpija - Partizan 95:83 (29:26, 22:15, 22:19, 22:23)

Hala: Arena Stožice

Sudije: Miloš Koljenšić, Luka Kardum, Denis Hadžić

Cedevita Olimpija: Rebec 6, Ferel 21, Radović 4, Jeremić 9, Alibegović 9, Murić 10, Mulalić 6, Kosi, Matković 8, Gnjidić, Omić 10, Dragić 12.

Partizan: Ledej, Drezgić, Koprivica, Panter 24, Smailagić 8, Papapetru 2, Egzum 16, Naneli 14, Lesor 11, Trifunović, Anđušić, Madar 8.

40. minut - Kraj! Pobeda Cedevita Olimpije 95:83!

39. minut - Trojka Dragića kojom verovatno stavlja tačku na utakmicu - 92:81!

38. minut - Evo trojke Pantera!

37. minut - Pokušao je sada Panter da trojkom u ranoj fazi napada donese priključak svom timu, ali nije uspeo. Madar krade loptu i poentira u kontri - 87:76.

36. minut - Madar pogađa za tri nakon ofanzivnog skoka.

35. minut - Smailagić pogađa dva bacanja. Na nešto više od pet minuta pre kraja, domaćin ima 14 poena prednosti.

34. minut - Murić pogađa za dva, ali na drugoj strani pogađa trojku Panter.

Matković izbio loptu Lesoru, da bi potom Francuz napravio prekršaj na Mulaliću. Sudije gledaju da li je u pitanju nesportski faul, jeste.

33. minut - Prvi poen Papapetrua. Ali ništa ne mogu da odbrane košarkaši Partizana u ovim momentima.

32. minut - Rebec pogađa trojku sa preko devet metara!

31. minut - Lesor pogađa uz faul. Realizovao je i dodatno bacanje.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Partizan u velikom zaostaku, 73:60.

29. minut - Alibegović poentira nakon ofanzivnog skoka i domaći opet idu na +9!

28. minut - Trojka Nanelija kojom Partizan opet prilazi na -3.

27. minut - Omić dominira u skoku, ali je pogodio samo jedno od dva bacanja.

26. minut - Lesor je bio strpljiv i lepo poentirao.

25. minut - Trojka Murića kojom je odbijen nalet gostiju.

24. minut - Mnogo bolja igra Partizana u drugom delu, domaći imaju samo tri poena prednosti. Tehničku sada dobija Dragić.

23. minut - Prelep potez Dragića koji prekida seriju crno-belih.

22. minut - Razigrao se Panter i dolazi do 12. poena.

21. minut - Partizan trojkom otvara drugo poluvreme.

20. minut - Poluvreme, Cedevita Olimpija vodi 51:41!

19. minut - Evo trojke, pogodio je Ferel, domaći imaju pet poena prednosti.

18. minut - Stao je šut za tri i jedne i druge u drugoj deonici.

17. minut - Potpuni egal u Stožicama - 38:38.

16. minut - Naneli je šutnuo trojku u tranziciji, veliki promašaj.

15. minut - Egzum je realizovao oba penala. Ponovo Cedevita ima veliku prednost u skoku 12:6.

14. minut - Neuporedivo bolja igra Partizana na defanzivnom planu u drugom kvartalu. Razigrao se Panter, crno-beli vode 35:31.

13. minut - Lepo se snašao Egzum i pogodio za dva, nerešeno je - 31:31.

11. minut - Sjajan roling Lesora i laki poeni na obruču.

10. minut - Dante Egzum pogađa trojku sa pola terena za kraj prve četvrtine, domaći vode 29:26!

9. minut - Nova serija domaćih koji vode 27:23, Obradović primoran da traži tajm-aut.

8. minut - Ferel pogađa trojku, izuzetno efikasna prva četvrtina.

7. minut - Neverovatan je Naneli, ubacio je i treću trojku. Vraća trojku Dragić.

6. minut - Šuterska klinika Partizana i druga trojka Nanelija - 13:18.

5. minut - Serija Ljubljančana koji vodi 13:12. Ubrzali su domaći malo.

4. minut - Partizan je napadački dosta dobro otvorio utakmicu i vodi sa 12:7.

3. minut - Sada Naneli pogađa za tri i nastavlja tamo gde je stao u prvom meču.

2. minut - Jeremić pogađa trojku, uzvraća Smailagić istom merom.

1. minut - Prve poene na meču postiže Alen Omić i to posle ofanzivnog skoka. Smailagić pogađa uz faul.

17.05 - Iako je u prvoj utakmici Cedevita Olimpija imala apsolutnu nadmoć u skoku, Partizan je lako slavio, a istakao se Džejms Naneli sa 18 poena.

17.02 - Ukoliko Cedevita slavi i izjednači na 1:1, majstorica je na programu šestog juna.

17.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen drugom meču polufinala Admiral Bet ABA lige. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Ljubljane.