PARTIZAN ZGROMIO CEDEVITU Crno-beli napravili prvi korak ka finalu sa Zvezdom

Partizan je tako napravio prvi korak ka plasman u finale, a revanš je na programu za dva dana.

Dominirali su crno-beli gotovo tokom čitave utakmice, a naročito su impresivni bili u fazi odbrane.

Na startu meča raspoložen je bio Zoran Dragić koji je postigao uvodnih šest poena za goste. Ipak, ostali su podbacili, pa je Cedevita Olimpija ubacila samo osam poena za uvodnih 10 minuta.

Igrali su crno-beli odlično u odbrani, ali je i protivnik promašio nekoliko zicera.

Do poluvremena nije se spuštao gas i na veliki odmor crno-beli su otišli sa +16 – 42:26. Dominirao je u tim momentima Džejms Naneli koji je ubacio 16 poena za poluvreme.

Nije se mnogo toga menjalo ni u nastavku, Partizan je konstantno održavao dvocifrenu prednost.

Nijednog trenutka Cedevita Olimpija nije prišla na jednocifren minus, iako je imala potpunu dominaciju u skoku 50:28! Naročito je impresivan bio Alen Omić koji je imao čak 17 uhvaćenih lopti, ali to nisu uspeli da materijalizuju.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Naneli sa 18 poena, dvocifreni su bili još Madar sa 13, Egzum 11 i Trifunović sa 10.

Na drugoj strani istakli su se Ferel sa 13 i Matković sa 12 poena.

Partizan - Cedevita Olimpija 85:70 (18:8, 24:18, 18:16, 25:28)

Hala: Štark Arena

Sudije: Tomislav Hordov, Josip Radojković, Marko Mustapić

Partizan: Ledej 2, Drezgić 2, Koprivica 2, Panter 5, Smailagić 7, Papapetru 6, Egzum 11, Naneli 18, Lesor 2, Trifunović 10, Anđušić 7, Madar 13.

Cedevita Olimpija: Rebec 6, Ferel 13, Radović 4, Jeremić 3, Alibegović 7, Murić 6, Mulalić 3, Kosi, Matković 12, Gnjidić, Omić 6, Dragić 10.

40. minut - Kraj! Ubedljiva pobeda Partizana - 85:70!

38. minut - Madar, pa Smailagić... Već neko vreme je jasno da se čeka samo konačan rezultat ovog meča.

37. minut - Trojka Anđušića za velikih +17!

36. minut - Duga dvojka Madara, ide Partizan ka sigurnoj pobedi.

35. minut - Dragić polovičan sa linije penala. Nešto više od pet minuta pre kraja Partizna ima 15 poena prednosti.

34. minut - Odličan prodor Trifunović. Na drugoj strani Matković ponovo zakucava.

33. minut - Rebec pogađa daleku trojku, Cedevita Olimpija pokazuje znake života.

32. minut - Ponovo Matković zadaje probleme Partizanu, mini serija gostiju.

31. minut - Dobra akcija gostiju i novo zakucavanje Matkovića.

Treća ćetvrtina:

30. minut - Monstruozno zakucavanje Egzuma za kraj trećeg kvartala 60:42

29. minut - Nesportska Rebeca. Egzum je pogodio dva bacanja, a onda je Trifunović precizan za tri.

28. minut - Trojka Ferela, mini serija gostiju.

26. minut - Panter je precizan, Partizan na +17!

25. minut - Naneli blista i sa 18 poena najefikasniji je igrač utakmice.

24. minut - Neverovatno šta su sve promašili gosti posle nekoliko ofanzivnih skokova.

23. minut - Novi poeni Dragića, odgovara mu Lesor na drugoj strani. Ostaje 15 razlike posle tri minuta igre u drugom poluvremenu.

21. minut - Trojkom gostiju počinje drugo poluvreme. Na drugoj strani Egzum dolazi do svog sedmog poena.

20. minut - Poluvreme, Partizan vodi 42:26!

19. minut - Još jedna trojka Nanelija koji ima već 16 poena.

17. minut - Naneli pogađa za tri uz faul, ali nije realizovao dodatno bacanje.

16. minut - Evo trojke Ferela. Ali, nastavljaju gosti da promašuju.

15. minut - Raste prednost Partizana - 30:17.

13. minut - Matković pogađa uz faul koji je napravio Egzum. Prvu trojku na meču postiže Rebec. Egzum poentira uz prekršaj, crno-beli imaju dvocifrenu prednost.

12. minut - Ponovo sjajna odbrana Partizana i zakucavanje Trifunovića u kontri.

11. minut - Dobra akcija gostiju i zakucavanje Matkovića.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 18:8.

9. minut - Egzum se sjajno snalazi i poentira, Partizan na +7.

ABA liga/Dragana Stjepanović

8. minut - Omić pogađa uz faul Papapetrua.

7. minut - Zicer sada promašuje Dragić, Partizan vodi 11:6.

6. minut - Dosta dobra odbrana crno-belih, gosti se muče u napadu.

5. minut - Serija Partizana 6:0, idemo na prvi TV tajm-aut.

4. minut - Smailagić i Naneli su se pobrinuli za brzi preokret crno-belih.

3. minut - Dragić odlično otvara meč i postiže svih šest poena za goste.

2. minut - Panter poentira sa niskog posta. Dragić zakucava.

1. minut - Panter ne pogađa otvorenu trojku. Dragić pogađa oba bacanja.

18.30 - Drugi meč igra se već u utorak, a eventualna majstorica narednog utorka, 6. juna.

18.29 - Cedevita nikako ne leži crno-belima, pošto je slavila na tri od poslednja četiri meča.

18.27 - Partizan je teže nego što se očekivalo savladao Studentski centar u četvrtfinalu, dok je Cedevita bila bolja od FMP-a takođe posle tri utakmice.

18.25 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prvoj utakmici polufinala Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Partizan i Cedevita Olimpija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.