CRNO-BELA LEKCIJA STUDENTIMA ZA POLUFINALE ABA LIGE Partizan u "majstorici" prikazao evroligašku partiju, razbio Podgoričane u Areni, ubacio 100+ poena i zakazao megdan sa Cedevita Olimpijom

Crno-beli su uspeli da preokrenuo seriju protiv Studenata, koji su napravili brejk u prvom meču i na kraju su ubedljivm trijumfom u majstorici obezbedili polufinale, gde ih čeka Cedevita Olimpija.

Ekipa Željka Obradović izgledala je mnogo bolje i sigurnije u odnosu na prva dva meča, a koncentrisanom igrom, pametnim odluka uz fenomenalan šut, nije dozvolila još jedno iznenađenje.

Partizan je susret prelomio u drugoj deonici, a na kraju je sa 16 trojki obezbedio miran završetak ove četvrfinalne serije.

Partizan - Studentski centar (112:83)

Dvorana: "Štark arena"

Sudije: Damir Javor (Slovenija), Sašo Petek (Slovenija) i Luka Kardum (Hrvatska)

Partizan: Ledej 14, Koprivica, Drezgić 2, Panter 9, Samilagić 8, Papapetru 7, Egzum 9, Naneli 17, Lesor 13, Trifunović 5, Anđušić 10, Madar 12

Studenstski centar: Megi 10, Pavlićević 11, Ivanović, Vučeljić, Slavković 5, Hadžibegović 10, Goranović, Baćović, Tasić 12, Ivišić T. 9, Ivišić Z. 13, Drežnjak 11

Četvrta četvrtina:

39. minut - Upisao se u listu strelaca i mladi Sava Drezgić, pogodio je oba slobodna bacanja i time izazvao aplauz u čitavoj "Areni" (104:81)

37. minut - Partizan ubacuje "studentima" preko 100 poena i po svemu sudeći će zabeležiti ubedljivu pobedu (101:75)

CRNO-BELA LEKCIJA STUDENTIMA ZA POLUFINALE ABA LIGE Partizan u

Partizan Mozzart Bet/Dragana Stjepanović

35. minut - Madar ubacuje čak 14. trojku za Partizan! (94:71)

32. minut - Samilagić pogađa trojku, a potom u kontri precizan i Jam Madar, crno-beli rutinski odrađuju posao do kraja (85:63)

Treća četvrtina:

30. minut - Pavlićević pogađa trojku u poslednjim sekundama treće deonice (80:62)

28. minut - Sjajno polaganje Tasića, a onda u kontri i Drežnjak poentira, četiri laka poena SC Derbija (76:57)

27. minut - Pod faulom pogađa Naneli i pogađa i dodatno slobodno bacanje (76:53)

26. minut - Laki poeni za Zeka Ledeja, pa nova njegova trojka, a prvi put će na parket i Danilo Anđušić (73:51)

25. minut - Egzum! Nova trojka crno-belih, a onda Ivišić uzvraća (68:49)

24. minut - Pogađa Slavković za tri poena, konačno poeni za gostujuću ekipu (63:45)

23. minut - Laki poeni u kontri za Egzuma, njegov šesti poen, a potom se upisuje i Džejms Naneli još jednom na semafor, trener Podgoričana mora da reaguje (63:42)

22. minut - Lesor je na liniji penala, francuski centar pogađa oba bacanja, zatim poeni Drežnjaka (59:42)

Druga četvrtina:

20. minut - Panter atraktivnim pasom do Ledeja, koji je lagano položio loptu u koš, a onda Panter uz zvuk sirene da stavi tačku na prvo poluvreme (57:38)

17. minut - Poigrava se sada Partizan sa rivalom, novo monstruzno zakucavanje Matijasa Lesora!

16. minut - Trojka Drežnjaka, sjajno šutira u ovoj seriji (38:29)

15. minut - Pogodio je za tri poena Joanis Papapetru, nastavljaju crno-beli da terorišu rivala u šutu za tri (38:26)

14. minut - Morao je da reaguje tajm-autom trener Podgoričana, sve bolje deluje Partizan (35:24)

13. minut - Krenule su Partizan trojke! Novu pogađa Zek Ledej (32:24)

12. minut - Izgradio je sebi poziciju Papapetru i pogodio nove poene za crno-bele (29:21)

Prva četvrtina:

10. minut - Prolazi Tasić do kraja i beleži nove poene za Podgoričane (25:21)

9. minut - Još jednom Naneli ubacuje trojku, potpuno se raspucao Partizan u ovim trenucima! (25:17)

8. minut - Nova trojka Pantera, koji je u ovim trenucima razbudio crno-bele (19:17)

7. minut - Naneli pogađa otvorenu trojku! (14:13)

6. minut - Pogađa kapiten crno-belih, Kevin Panter, a onda brutalno zakucavanje Matijasa Lesora (11:11)

5. minut - Poeni za Hadžibegovića, koji je ubacio i dodatno slobodno bacanje, a onda precizan Ledej (7:11)

2. minut - Bolje Podgoričani otvaraju meč, poeni Slavkovića (2:8)

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen odlučujućem meču četvrtfinala ABA lige između Studentskog centra i Partizana. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz "Štark arene".