BLAMAŽA CRNO-BELIH U PIONIRU Studentski centar odigrao vanserijsku partiju, napravio mega iznenađenje i srušio Partizan u prvom meču četvrtfinala ABA lige

Podgoričani su poveli sa 1:0 u seriji, pa će u četvrtak na domaćem terenu imati priliku da pobedom prođu u polufinale.

Gosti su od starta poveli, imali većim delom utakmice prednost, i na kraju u neizvesnoj završnici stigli do pobede.

U ekipi Partizana 20 poena je postigao Ledej, Panter je ubacio 14, Lesor 12, Madar 11, a Egzum 10.

U gostujućem timu Ivišić je bio najefikasniji sa 22 poena. Mekgi je postigao 16 poena, a Slavković i Drežnjak po 11 poena.

Partizan je katastrofalno šutirao za tri poena, tek 9 od 32. Gosti su imali 50 odsto šuta za tri poena, 12 od 24.

Crno-beli su bili ubedljivo nadskočeni od rivala, samo 23 skoka, naspram 42 ekipe iz Podgorice, koja je imala 11 ofanzivnih skokova.

Partizan - Studentski centar (83:84)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić"

Sudije: Milan Nedović, Miloš Koljenšić, Stefan Ćalić

Partizan: Ledej 20, Madar 11, Papapetru 2, Panter 14, Trifunović 7, Anđušić, Drezgić, Egzum 10, Koprivica, Lesor 12, Naneli 7, Smailagić

Studentski Centar: Hadžibegović 6, Ivišić T., Megi 16, Pavlićević 4, Slavković 11, Baćović, Drežnjak 11, Goranović, Ivanović 6, Ivišić Z. 22, Tasić 8, Vučeljić

37. minut - Neverovatni Flečer Megi pogađa pod faulom i čini ovaj meč dramatičnim (79:76)

35. minut - Odlična rola Trifunovića u ovim trenucima, novi poeni za Uroša (79:73)

34. minut - Kada je važno, tu je Trifunović, njegova trojka! (77:70)

32. minut - Pogađa Egzum i donosi Partizanu prednost, odigrao je sada jako važnu rolu i vezao pet poena (72:68)

30. minut - Prilazi Partizan na -1, sledi prava drama do kraja meča (67:68)

29. minut - Previše prostora su Podgoričani ostavili Naneliju, koji je pogodio novu trojku za Partizan (63:68)

28. minut - Neverovatno! Ponovo Ivišić pogađa trojku, njegovih 14 poena (60:65)

27.minut - Sjajni Zvonimir Ivišić poentira, njegovih 11 poena, odličan meč igra, a sada i Naneli ubacuje sa distance (58:62)

25. minut - Nova trojka za goste, a onda Megi pogađa težak šut (55:60)

22. minut - Daleka trojka Drežnjaka, njegova treća, ali onda i Zek Ledej ubacuje treću (49:52)

21. minut - Hadžibegović postiže prve poene u nastavku (46:49)

20. minut - Ivišić u poslednjoj sekundi prikucava loptu u koš i dovodi ekipu Studentskog centra u prednost (46:47)

19. minut - Poentira Lesor pored Zvonimira Ivišića (42:42)

18. minut - Pogađa Madar za dva, a onda je Panter presekao loptu, dodaje Ledeju koji lako pogađa, a onda nova trojka Pantera! (38:41)

16. minut - Partizan nikako da pronađe pravi ritam u ovom meču (29:38)

15. minut - Pod faulom pogađa Zek Ledej, kao i dodatno slobodno bacanje (26:36)

13. minut - Ivišić postiže sedmi poen, održavaju Podgoričani dvocifrenu razliku (19:32)

11. minut - Podgoričani igraju jako dobro, ne posustaju, pa sada imaju +10, Željko Obradović mora da reaguje tajm-autom (17:27)

10. minut - Ivanović poentira u poslednjim sekundama prve deonice (17:22)

9. minut - Papapetru lako prolazi pored odbrane gostiju i lagano polaže loptu u koš (15:13)

7. minut - Lagano zakucavanje Matijasa Lesora (13:11)

6. minut - Vodi Partizan prvi put na meču (11:10)

5. minut - Ponovo sa istog mesta Ledej postiže novu trojku, to je već treća za Partizan (9:10)

4. minut - Ledej sam u ćošku za drugu trojku crno-belih (6:8)

3. minut - Prve poene za ekipu Partizana, postiže Madar i to za tri poena, a onda laki poeni za Slavkovića na ziceru (3:8)

2. minut - Mnogo bolji početak Studentskog centra, prave seriju od 6:0 (0:6)

1. minut - Prve poene postiže podgorička ekipa (0:2)

18.40 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prvom meču četvrtfinala ABA lige između Partizana i Studentskog centra. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz "Pionira".