PARTIZAN PAO U TRILERU, IGRAĆE SE MAJSTORICA Real vratio i drugi brejk, crno-beli će morati težim putem do fajnal-fora

Tako je "kraljevski" klub vratio i drugi brejk, pa je sada 2:2 u seriji i majstorica će odlučiti ko ide na fajnal-for.

Veče su obeležile emotivne scene koje su viđene pre početka i tokom utakmice zbog masakra koji se u sredu ujutru dogodio u osnovnoj školi Vladsilav Ribnikar.

Počelo je loše po crno-bele koji, možda je i atmosfera u "Areni" uticala na to. U svakom slučaju, Real je otvorio utakmicu znatno bolje, u prvoj četvrtini je pogodio pet trojki, a od igrača se istakao Adam Hanga kao neko ko je najbolje raspoložen za igru i pogodio je čak tri trojke.

Janis Papapetru je pogodio flouter uz zvuk sirene, a onda na startu druge deonice i dve trojke. Imao je Grk podršku u vidu Zeka Ledeja i Dantea Egzuma, a Real je imao problem u organizaciji napada, pošto je ekipa Željka Obradovića zaigrala znatno bolju odbranu.

Na odmor se otišlo sa minimalnim vođstvom Reala 45:42, što je nagoveštavalo dramatičan nastavak.

Preokrenuo je Partizan poenima Anđušića za 51:49, ali obrnuti scenario u odnosu na treći meč nije se nastavio. Imao je Partizan raspoložene Ledeja i Papapetrua, ali je na drugoj strani Rodrigez ubacio neke važne šuteve i Real je većinu vremena vodio.

Usledio je neobičan finiš. Imao je Real plus šest i napad na minut i po do kraja, ali tada na scenu stupa Madar. Krade loptu Vilijams Gosu i polaže za -4, a zatim opet pod košem seče loptu posle pasa Vilijams Gosa, a ona na volšeban način završava u košu – 80:78 za Real na 1:19 do kraja.

Neverovatna gužva pod košem crno-belih u narednom napadu, mogla je lopta da ode i na jednu i na drugu stranu, a na kraju se završilo sa dva plus jedan Tavaresa za 83:78 za Real na 54 sekunde do kraja.

Imao je Partizan dve solidne pozicije u šutu za tri u narednom napadu, promašili su Ledej i Naneli, a koš Muse na drugoj strani definitivno je rešio pitanje pobednika.

Majstorica će se igrati devetog maja u Madridu.

Partizan - Real 78:85 (15:27, 27:18, 13:16, 23:24)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Gitas Vilis (Letonija), Robert Lotermoser (Nemačka), Kamelo Paterniko (Italija)

Partizan: Vukčević, Ledej 25, Koprivica, Smailagić, Papapetru 18, Egzum 6,  Naneli 2, Trifunović 3, Anđušić 7, Madar 6, Lesor 11

Real: Vilijams Gos 6, Rendolf 3, Fernandez, Abalde, Hanga 15, Hezonja 5, Rodrigez 8, Kornelije, Tavares 15, Ljulj 5, Musa 14, Dek 14

Kraj! Real je vratio i drugi brejk, igraće se majstorica u Madridu!

40. minut - Tavares posle ofanzivnog skoka pogađa uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje, Real je na +5, 55 sekundi pre kraja!

39. minut - Na manje od dva minuta pre kraja Real ima šest poena prednosti. Madar krade loptu i pogađa u kontri, a onda još jednom preseca pas Gosa i poentira! Neverovatno šta se sada desilo, Partizan na -2!

38. minut - Ofanzivni skok Tavaresa, onda je Hanga imao otvorenu poziciju za šut u uglu, ali je rešio da traći vreme. Bila je to velika greška, pošto je nekoliko sekundi kasnije Vilijams Gos napravio faul u napadu!

37. minut - Kakav meč igra Ledej! Real vodi 76:74 na tri minuta pre kraja! Povredio se Dek. Zakačio ga je Ledej nehotice u padu, odmah se Argentinac uhvatio za koleno, uz bolnu grimasu na licu. Napušta teren u suzama i uz pomoć.

35. minut - Izgleda da je Ledej rešio da sam dobije utakmicu. Novi poeni iz reketa, ubacio je i 11. dvojku večeras! Na semaforu je 70:71 za Real, a do kraja je ostalo pet minuta.

34. minut - 66:71 - Velika borba se vodi u Beogradu, Rendolf je odveo svoj tim na četiti poena prednosti.

32. minut - 60:68 - Dek je pogodio za dva poena, a na drugoj strani je isto to učinio Lesor i to uz faul.

Nije pogodio dodatno bacanje, ali je usledio novi dobar potez Papapetrua i novi poeni, zatim i trojka Rodrigeza za Real.

31. minut - 58:63 - Velika greška Nanelija i poeni Hezonje, zatim i trojka Egzuma.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Real gubi 61:55.

29. minut - Ledej polovičan sa linije penala.

28. minut - Tavares donosi izjednačenje Realu, a onda Musa dolazi do lakih poena.

27. minut - Trojka Papapetrua, sjajna košarka u Areni.

26. minut - Odlična odbrana Partizana u drugom poluvremenu.

25. minut - Anđušić pogađa za dva, Partizan vodi 51:49!

24. minut - 45:47 - Ne da se crno-belima da dođu do prvog vođstva. Egzum je promašio zakucavanje, nakon čega je burno reagovao smatrajući da je fauliran. Dobio je tehničku grešku, što je iskoristio Musa da pogodi slobodno bacanje.

23. minut - 45:46 - Nije Egzum pogodio trojku, ali gosti još jednom nisu uspeli da organizuju dobar napad.

Fauliran je Papapetru, ali je sa linije slobodnih bacanja bio delimično uspešan.

Na drugoj strani je Tavares ofanzivnim skokom obezbedio drugi napad Realu, ali je on završen promašajem Hezonje.

22. minut - 44:46 - Nije Egzum pogodio trojku, a borbeni Smailagić je izborio "mrtvu loptu". Crno-beli nisu uspeli da dođu do novog poseda, ali je Obradović tražio "čelendž" koji je bio uspešan, pa su sudije promenile odluku.

20. minut - Poluvreme! Real vodi 42:45, Anđušić je pogodio trojku, ali nije na vreme uspeo da uputi šut, pa crno-beli na odmor idu sa zaostatkom od tri poena razlike.

19. minut - Ledej je u seriji, zakucava i u kontri! Partizan na -1

17. minut - Sjajno se snašao Ledej i ubacio poene u stilu Peđe Stojkaovića (nije trojka). Na drugoj strani je Dek nabacio loptu na obruč i nekako je ušla...

15. minut - Lesor je precizan sa linije penala, Partizan na -2!

14. minut - Tavares prekida seriju crno-belih, ali poentira i Lesor.

13. minut - Trojka Papapetrua, Partizan je u seriji, Mateo primoran da traži tajm-aut.

11. minut - 18:30 - Prvi napad u drugom delu igre i poeni Egzuma i to uz faul. Australijanac je precizan bio i sa linije slobodnih bacanja.

10. minut - 15:27 - Nova trojka Reala... Hezonja je ovog puta bio precizan, to je peta pogođena trojka gostiju u prvoj četvrtini.

9. minut - Hanga igra neverovatno, postigao je već tri trojke!

8. minut - Musa je vratio dvocifrenu prednost Realu sa dva poena, a na drugoj strani je pogodio Džejms Naneli posle ofanzivnog skoka.

7. minut - "Prodao" je Ledej fintu čuvaru, a onda pogodio sa poludistance.

6. minut - Real mnogo bolje otvara meč i vodi 14:7. Prvi tv tajm-aut.

5. minut - Nova trojka Hange, ali Trifunović uzvraća istom merom.

4. minut - Hanga pogađa trojku, na drugoj strani precizan je Ledej, gosti vode 7:4.

3. minut - 0:4 - I dalje su bez poena crno-beli, Lesor je napravio grešku u koracima.

2. minut - 0:4 - Prve poene na utakmici postigao je Džanan Musa, a zatim je Čus Mateo zatražio čelendž iako je prošlo samo minut i 12 sekundi od početka meča.

1. minut - Musa postiže prvi koš na meču.

20.25 - Emotivne scene u Areni.

20.10 - Igrači Reala su istrčali na parket Arene uz zaglušujuće zvižduke sa tribina koji su trajali nekoliko minuta.

20.05 - Ovacije za igrače Partizana.

19.54 - Navijači pristižu u velikom broju, pale sveće i polažu cveće ispred Arene.

19.30 - Prvi čovek Evrolige Dejan Bodiroga za "Jurohups" je istakao zbog čega četvrta utakmica plej-of serije između Partizana i Reala nije odložena.

- Ova nacionalna tragedija donela je neverovatnu tugu srpskom narodu. Nažalost, trenutno je u Srbiji nacionalna žalost iznad svega ostalog. Međutim, Vlada Republike Srbije je donela odluku da može da se igra. I Partizan je želeo da igra, a Evroliga nije mogla da donese drugačiju odluku, bez zahteva za odlaganje utakmice - rekao je Bodiroga.

19.00 - Dirljive scene ispred Arene. Navijači Partizana odali počast nastradalim mališanima.

18.38 - Ukoliko Partizan pobedi u polufinalu Fajnal-fora u Kaunasu igraće protiv Barselone, koja je ukupnim rezultatom 3-0 eliminisala Žalgiris.

18.35 - Utakmica će zbog tragedije u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" početi minutom ćutanja, a neće biti muzike, ni spektakla, kao u trećem meču.

Navijači su saopštili da će se prvo poluvreme odigrati bez organizovanog navijanja. Poslata je poruka i da svi ponesu cvet, neće biti ni pesme na početku utakmice, pa će svi uzdignutih šalova i cvetova u tišini napraviti uvertiru.

18.33 - Lesor se vraća u tim nakon suspenzije, ali osim kapitena Kevina Pantera, koji ima još jedan meč kazne, neće biti ni Alekse Avramovića koji je polomio šaku. S druge strane, Real će biti jači za Gabrijela Deka.

18.31 - Partizan je slavio na prve dve utakmice koje su igrane u Madridu, ali je Real u utorak vratio jedan brejk pobedom 82:80.

18.30 - Dobrodošli na blog našeg portala posvećen četvrtoj utakmici plej-ofa Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i madridski Real. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.