ŠPANCI ODGOVORILI Gos i Tavares vratili Real u igru, Partizan za dva dana ima novu meč loptu (VIDEO)

Košarkaši Partizana su odlično ušli u meč i posle serije grešaka gostiju poveli 12:0 za samo dva i po minuta igre. Real je serijom 9:1 smanjio vođstvo "crno-belih u petom minutu na 13:9. Dva minuta kasnije bilo je 23:13 za "crno-bele".

Partizan je dva minuta pre kraja prve četvrtine imao prednost od 28:13. Domaći košarkaši su dobili prvu četvrtinu rezultatom 32:19. Već u 12. minutu domaćin je ponovo stigao do prednosti od 15 poena (37:22). Košarkaši Reala su potom serijom od 9:4 u 14. minutu smanjili na 41:31.

Gosti na tri i po minuta pre kraja prvog poluvremena smanjuju na 41:37. Real je dominirao pod košem pošto igrači domaćih nisu mogli da zaustave Tavaresa. Partizan je ipak rešio prvo poluvreme u svoju korist 48:45.

Domaći su poveli 50:45 na startu treće četvrtine, ali je posle nekoliko grešaka domaćeg tima Real smanjio na 50:49. Real je prvi put poveo na meču u 24. minutu (53:54). Gosti su u finišu treće četvrtine održavali prednost i u poslednji deo meča ušli s vođstvom od 66:63.

Alo, Marko Metlaš

Real je početkom poslednje četvrtine poveo 68:63, a Partizan je uspeo da izjednači na 68:68. Partizan je na tri minuta pre kraja poveo posle duže vremena 77:75. Tavares je izjednačio na 77:77, a potom se ušlo u neizvesnu završnicu.

Domaći košarkaši su propustili nekoliko prilika da povedu, a onda je Vilijams-Gos trojkom na 24 sekunde pre kraja doneo prednost Realu 80:77. Gosti su 11 sekundi pre kraja imali vođstvo 82:77. Zek Ledej je smanjio trojkom na 82:80, a onda su gosti imali nešto manje od četiri sekunde za napad. Real nije iskoristio napad, a Naneli je u poslednjim sekundama promašio šut za izjednačenje.

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Zek Ledej i Alen Smailagić, koji su postigli po 15 poena. Džejms Naneli je dodao 13, a Jam Madar 12 poena. Kod gostiju, najbolji je bio Valter Tavares sa 26 poena i 11 skokova, dok je Najdžel Vilijams-Gos dodao 22.

Partizan je na ovom meču zbog kazne igrao bez Kevina Pantera i Matijasa Lesora, dok u ekipi Reala nije bilo Geršona Jabuselea i Gabrijela Deka. Utakmici je prisustvovalo više od 20.000 navijača.

Real je smanjio vođstvo Partizana na 2:1 u seriji, koja se igra na tri pobede. "Crno-beli" su propustili prvu meč loptu da dođu do plasmana na završni turnir Evrolige. Naredni meč biće odigran za dva dva dana u Beogradu. Eventualna majstorica je na programu devetog maja u Madridu.

PARTIZAN - REAL MADRID 80:82 (32:19, 16:26, 15:21, 17:16)

Hala: Štark arena, Sudije: Boris Rižik, Mehdi Difalah, Emin Mogulkoč

PARTIZAN: Vukčević 2, Ledej 15, Avramović, Koprivica, Smailagić 15, Papapetru 4, Egzum 11, Naneli 13, Trifunović 2, Anđušić 6, Madar 12.

REAL MADRID: Vilijams Gos 22, Rendolf 1, Fernandez 6, Abalde, Hanga 3, Hezonja 12, Rodrigez 3, Porije, Kornelije, Tavares 26, Ljulj, Musa 9.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Gos za tri na 25 sekundi do kraja. Nakon toga dva penala Hezonja, ali odgovara trojkom Naneli. Još dve sekunde do kraja.

38. minut - Tavares za dva i novo izjednačenje.

37. minut - Naneli za tri! Partizan vodi tri minuta do kraja.

36. minut - Tavares zakucava posle kontre Reala. Smailagić smanjuje sa penala.

35. minut - Egzum iz teške pozicije od tablu - 72:72.

34. minut - Madar sa distance za novo izjednačenje. Tavares zakucava na drugoj strani.

32. minut - Egzum uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje za izjednačenje.

31. minut - Poeni Vilijamsa Gosa na startu poslednje deonice. Ledej uzvraća zakucavanjem.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Tristan Vukčević se upisuje.

29. minut - Ledej pogađa trojku i vraća crno-bele na "minus dva", ali Gos uzvraća.

28. minut - Tavares, pa Musa za 58:62.

27. minut - Papapetru za tri i izjednačenje.

26. minut - Naneli vraća prednost domaćinu dvojkom. Tavares uzvraća poenima sa penala. Nakon toga Hezonja poentira iz kontre.

25. minut - Trojkom Hezonje vodi Real prvi put na meču.

23. minut - Anđušić ostaje sam i pogađa trojku za 53:49. Gos smanjuje zaostatak posle ofanzivnog skoka.

22. minut - Drugi deo igre počinje zakucavanjem Smailagića. Gos odgovara trojkom.

20. minut - Poeni Egzuma za 48:45 i kraj prvog poluvremena.

19. minut - Musa najbrži u kontri za nove poene.

18. minut - Tavares posle asistencije Muse. Naneli odgovara trojkom. Ponovo nakon toga Tavares za svoj 14. poen.

17. minut - Serija promašaja na obe strane, a onda poeni Tavaresa za "minus sedam" posle dužeg vremena. Nakon toga poeni centra Reala uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje. Ledej sa dva penala prekida period igre bez poena domaćih. Onda je zaspao Madar i napravio nesportski faul nad Musom koji je pogodio oba puta.

14. minut - Fernandez za tri. Real sada u mini seriji - 41:31.

12. minut - Lagani poeni Tavaresa, a onda dva sigurna penala za Egzuma.

11. minut - Trojka Fernandeza, ali odmah stiže odgovor Smailagića. Partizan je već ubacio 37 poena.

PRVA ČETVRTINA:

9. minut - Trojka Rodrigeza - 28:16. Ledej odgovara dvojkom posle ofanzivnog skoka.

8. minut - Dva loša faula gostiju i lagani poeni za Madara. Crno-beli vode 14 razlike. Izrealac već ima 10 poena. Nakon toga još jedan faul i jedno od dva penala za Papapetrua.

7. minut - Hezonja za dva, pa brzo stiže odgovor Madara.

6. minut - Sada trojka i Smailagića - 22:11.

5. minut - Anđušić za tri! Partizan ide na "plus sedam".

4. minut - Poeni Tavaresa, pa trojka Muse.

3. minut - Madar za dva! Traje serija Partizana! Prvi poeni za goste stižu preko Gosa sa penala.

2. minut - Madar za Smailagića i laki poeni, a onda Naneli za tri! Partizan za manje od dva minuta ima seriju 9:0.

1. minut - Meč počinje poenima Smailagića uz faul! Nije pogodio dodatno bacanje centar Partizana. Nakon toga poeni i za Madara sa distance.